tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przezorny motocyklista zawsze uzbrojony Advertisement
NAS Analytics TAG

Przezorny motocyklista zawsze uzbrojony

Autor: Artykuł sponsorowany 2015.08.13, 12:05 Drukuj

Trąbienie, wyzywanie innych uczestników ruchu czy nieprzyjazne gesty to codzienność na polskich drogach. Sytuacja, która spotkała naszego kolegę pokazuje, że kierowcy pozwalają sobie na więcej i często dochodzi do rękoczynów. Gdyby motocyklista wyposażony był w gaz pieprzowy lub paralizator elektryczny, mógłby uniknąć bójki i konsekwencji spotkania z agresywnym kierowcą.

Zachowanie dozwolonej prędkości, dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze nie zawsze uchroni nas przed kolizją z samochodem zwłaszcza wtedy, gdy jego kierowca wymusi pierwszeństwo. Zdarzenie z udziałem naszego kolegi niestety potwierdza tą regułę. Właściciel Suzuki Marauder przemierzał kolejną trasę, kiedy to niefrasobliwy kierowca zajechał mu drogę i spowodował niegroźną kolizję. Niestety posiadacz 4 kółek nie okazał się dżentelmenem, wyskoczył z pojazdu, zaatakował motocyklistę i doszło do rękoczynów – właściciel jednośladu został zrzucony z motocykla i uderzony. Krótka szamotanina i wymiana ciosów zakończyła się ucieczką sprawcy z miejsca stłuczki, a poturbowany motocyklista pozostał z uszkodzonym pojazdem. Przebieg tego zdarzenia mógłby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby właściciel 2 kółek miał przy sobie odpowiedni sprzęt – skuteczny gaz pieprzowy do samoobrony lub paralizator elektryczny, który pozwoliłby na obezwładnienia napastnika.

W ofercie sklepu Spy Shop dostępne są gazy obronne w sprayu lub w żelu. Co więcej, poszczególne modele mają różną pojemność dzięki czemu można kupić kieszonkowy gaz pieprzowy, a także miotacz w formie breloczka, który można mieć zawsze pod ręką. Bardzo przydatny jest również gaz pieprzowy z barwnikiem UV dedykowany osobom aktywnym, narażonym na częste ataki na mało uczęszczanych terenach. Gaz obronny posiada barwnik UV, który umożliwia identyfikację napastnika.

Alternatywę dla gazów pieprzowych stanowią paralizatory elektryczne, które obezwładniają napastnika poprzez wysokie napięcie. Nieduże rozmiary urządzenia umożliwiają trzymanie go w kieszeni kurtki i użycie w sytuacji zagrażającej naszemu bezpieczeństwu.

Motocykliści nie powinni rezygnować również z innych sprzętów poprawiających ich bezpieczeństwo i ochronę ukochanego motocykla. Warto wybrać lokalizator GPS, który pozwoli na określenie aktualnej lokalizacji jednośladu. Co więcej, w przypadku, gdy nasz pojazd opuści zdefiniowaną wcześniej strefę, jego właściciel otrzyma powiadomienie.

Kolejnym przedmiotem „must have” każdego kierowcy jest alkomat. Sklep Spy Shop oferuje szeroką gamę praktycznych i prostych modeli. Do dyspozycji klientów jest także profesjonalny sprzęt, z którego korzystają służby mundurowe.

Sklepy Spy Shop

Zdję™cia

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę