tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Projekt MoroccoOFF 2015 wystartowa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Projekt MoroccoOFF 2015 wystartowa

Autor: Janusz Bobrek "Sdeczanin" 2015.03.10, 13:48 1 Drukuj

Wyprawa MoroccoOff 2015, w której uczestniczy Grzegorz Strojny z Nowego Sącza, wystartowała 6 marca z Marrakeszu. Przez dwa tygodnie motocykliści przejada ponad 3,5 tys. km m.in. od gór Atlas do terenów pustynnych, odwiedzając przy tym różne zakątki północnej części Maroka.

Na motocyklu Grzegorz Strojny był już w Turcji, Gruzji, przejechał Bałkany, a rok temu wraz z Marcinem Kucharskim eksplorował Kamerun. Tym razem w wyprawie motocyklowej weźmie udział osiem osób, a ich motocykle zostaną przetransportowane do Hiszpanii i dalej promem do Maroka.

NAS Analytics TAG

- Głównym celem naszej podróży jest przejechanie na motocyklach zaplanowanej trasy z Marrakeszu, przez góry Atlasu, do terenów pustynnych, odwiedzając różne zakątki północnej części Afryki. Projekt "MoroccoOff 2015" to przedsięwzięcie łączące sportowe wyzwanie wraz z propagowaniem idei bezpiecznej turystyki motocyklowej. Zależy nam na rozpowszechnianiu tej idei poprzez współtworzenie pozytywnego wizerunku motocyklisty, przyjaznego innym użytkownikom drogi oraz nastawionego na bezpieczeństwo podróżowania. Projekt również zawiera element promocji regionu.

W trakcie 2-tygodniowej wyprawy motocykliści przejadą około 3,5 tys. km. W górach Atlasu spodziewają się jeszcze śniegu. Na ich trasie znajdzie się: Marrakesz, Essaouira, łuki skalne na plaży Legzira, niebieskie skały w Tafraout, Merzouga i jej wydmy Erg Chebbi. Oprócz tego wiele malowniczych tras o różnym stopniu trudności.

- Zebrała się grupa ludzi żądnych przygody. Wzięliśmy dwa tygodnie wolnego, by ruszyć przed siebie, bez planu. Dwa tygodnie w poszukiwaniu wody, paliwa i tego czegoś... czegoś, co ciężko tak naprawdę opisać, czegoś co jest strawą na pozostałą część roku, czegoś, co trzyma nas przy życiu aż do kolejnej wyprawy. Hmmm.... jak się tak dłużej zastanowić, to my raczej niczego szukać nie będziemy, wręcz postaramy się uciec jak najdalej od cywilizacji, zapomnieć o luksusie pod rozmaitymi postaciami. Jedziemy aby poczuć jak smakuje niczym nie skrępowana, męska przygoda! Nie będziemy jej szukać, jesteśmy przekonani, że znajdzie nas sama - zaznaczają uczestnicy wyprawy.

Więcej na stronie www.motowyzwania.blogspot.com

Relację z wyprawy podróżników do Afryki znajdziecie tutaj.

Fot. Marcin Kucharski

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr