tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polo Motorrad ogłasza upadłość!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polo Motorrad ogłasza upadłość!

Autor: Lovtza 2011.12.10, 10:54 12 Drukuj

Niemiecki gigant Polo Motorrad ogłosił w środę na swoim profilu społecznościowym, że w związku z brakiem możliwości regulowania swoich zobowiązań na bieżąco skierował do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.

Polo to jeden z największych w Europie dystrybutorów odzieży motocyklowej, części zamiennych oraz akcesoriów. W swojej ofercie ma 30 tysięcy produktów. Operuje przede wszystkim w europejskich krajach niemieckojęzycznych, w samych Niemczech dysponuje 95 sklepami. W ostatnich latach, przede wszystkim dzięki rozwojowi Internetu i sprzedaży wysyłkowej, rozszerzył działalność praktycznie na wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym także na Polskę. W wyniku ogłoszenia procesu upadłościowego zagrożonych zostało w sumie ponad 800 miejsc pracy. W firmie rusza wielka inwentaryzacja i ocena stanu finansów przedsiębiorstwa, która potrwać ma około dwa tygodnie. Na chwilę obecną firma pracuje jednak normalnie i realizuje wszystkie zamówienia.

Niemiecki potentat zbudował swoją potęgę w latach 80’ i 90’, kiedy rynek motocyklowy przeżywał nieustanny rozwój. Polo nie tylko oferowało najlepsze motocyklowe marki z całego świata, ale także dopracowało się kilku własnych. W ostatnim dziesięcioleciu sprzedaż motocykli w samych tylko Niemczech spadła jednak o połowę, co nie mogło pozostać bez wpływu na kondycję sprzedawców odzieży i akcesoriów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 12
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę