tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pirelli monopolizuje podium w Argentynie

Pirelli monopolizuje podium w Argentynie

Autor: Reklama 2015.03.30, 13:57 Drukuj

Villa La Angostura w Argentynie, 30 Marca, 2015 – po dwudziestu latach Mistrzostwa Świata w motocrossie powróciły do Argentyny. Trzecia runda tegorocznych zmagań odbyła się w Villa La Angostura w Patagonii w pobliżu region Siedmiu Jezior. To malowniczy obszar w Andach położony blisko argentyńsko-chilijskiej granicy. Publiczność mogła cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami oraz znakomitą pogodą. Ponad dwadzieścia tysięcy fanów motocrossu odwiedziło znakomity argentyński tor, na którym specyficzne piaszczyste podłoże sprawiło, że zawodnicy dokonywali bardzo różnych wyborów w kwestii opon.

W klasie MXGP Maximilian Nagl wyposażony w opony Pirelli SCORPION™ Soft 410 110/90 - 19 z tyłu i SCORPION™ MX32™ 80/100 - 21 z przodu powtórzył swój sukces z otwarcia sezonu w Katarze. Niemiec finiszował trzeci w pierwszym wyścigu i wygrał drugi. Drugie miejsce wpadło w ręce Clementa Desalle, który z tyłu zastosował SCORPION™ Soft 410 120/80 19. Francuz zebrał tyle samo punktów co zwycięzca, ale o kolejości zadecydował układ wyników w obu biegach. Trzecie miejsce zajął Antonio Cairoli, który zastosował takie samo ogumienie jak Nagl i który ma w klasyfikacji generalnej mistrzostw taką samą ilość punktów jak Niemiec. Przed nimi obydwoma na pozycji lidera pozostaje z 10 punktową przewagą Desalle. Runda w Argentynie wypadła bardzo pozytywnie dla Pirelli, czego podkreśleniem była szósta pozycja, która uzyskał Jeremy Van Horebeek.

Pirelli rządziło także w klasie MX2, którą wygrał Dylan Ferrandis. Zawodnik Kawasaki zgarnął najwyższe miejsce na podium korzystając z ogumienia SCORPION™ Soft 410 110/90 - 19 z tyłu i SCORPION MX32™ 80/100 - 21 z przodu. Pauls Jonass, który wybrał na tył SCORPION MX32™ MUD 110/90 – 19 zajął drugie miejsce, co oznacza kolejne miejsce na podium dla tego zawodnika. Jeffrey Herlings może mówić tymczasem o pechu. Niezawiniony upadek w pierwszym wyścigu odebrał szansę na dobry wynik, ale zwycięstwo w drugim biegu sprawiło, że Holender ciągle liczy się w walce o tytuł mistrzowski.

Po trzech rundach poza Europą, Mistrzostwa Świata w Motocrossie wracają na Stary Kontynent. Najbliższe Grand Prix odbędzie się w Trentino na torze "The Ciclamino" już 19 kwietnia.