Pirelli Diablo Corsa III - moc pod kontrolą

Autor: Thrillco 2007.02.02, 15:54 5 Drukuj

Hasło reklamowe Pirelli głosi - moc jest niczym bez kontroli. To święta prawda, dlatego wraz z nadejściem totalnie nowych Pirelli Diablo Corsa III nie ma obaw, wszystko jest pod najlepszą kontrolą.

Z toru na ulicę

Tak można napisać o jakimkolwiek motocyklu sportowym, ale bliżej prawdy będziemy pisząc o tych właśnie oponach. Pirelli jest obecnie głównym i jedynym dostawcą opon dla zespołów serii WSBK i WSS. Jak ogromny jest to poligon doświadczalny, nikogo nie muszę chyba przekonywać. Sam fakt, że można zebrać dane z pięciu różnych marek motocykli, które są ujeżdżane przez około 30 różnych kierowców, powinno dać klarowne wyobrażenie w temacie zbieranych doświadczeń.

Oponę Pirelli Diablo Corsa III testowało wielu kierowców jeżdżących w ubiegłym sezonie WSS, bo właśnie w tej serii nie można jeździć na slickach, co zostało skrzętnie przez Pirelli wykorzystane do testów przyszłego produktu finalnego. Efekt jest doskonały. Opona zaprojektowana trzystrefowo, czyli tak, że skład mieszanki i twardość gumy jest różna na całej szerokości bieżnika, a strefy te są rozstawione pod kątem konkretnych wymagań dla danej szerokości. Wiadomo, że inaczej opona pracuje, gdy jedziemy na wprost, a inaczej w pełnym złożeniu.

Dla Kowalskiego

Jak podaje samo Pirelli, nowa opona jest przeznaczona dla normalnych, codziennie jeżdżących motocyklistów, którym zapewni doskonałą przyczepność i sporą dozę bezpieczeństwa przy umiarkowanym zużyciu. Jako opona do motocykli typu Supersport nadaje się też doskonale do jazdy po torze, czy to w ramach treningu czy ostrzejszego ścigania. Przykładowe zdjęcie pokazuje, w jak niewielkim stopniu zostaje ona zużyta po całodniowej sesji na torze wyścigowym. Warto też nadmienić, że opona nie była założona na byle dychawiczny motorek, tylko na Suzuki GSXR 1000 K6. Jak wiadomo, ta maszyna nie ma najmniejszych problemów, by stargać gumę do stanu kapci naszego dziadka.

Dużym plusem Diablo Corsa III są też ceny. Oczywiście nie są tanie jak barszcz, ale w porównaniu z oponami konkurencji, wypadają na relatywnie tanie. Najlepsza wiadomość jest chyba taka, że już teraz są one dostępne w punktach dealerskich Pirelli na terenie całego kraju.

Ceny i rozmiary:

Przód - 120/65 - 751zł
120/70 - 786 zł

Tył - 180/55 - 1080 zł
190/50 - 1119 zł
190/55 - 1145 zł

Zdjęcia
Tagi
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Mariusz 12/11/2011 20:30

tez ich wypróbuje :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali
na górę