tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Piotr Żyto trenerem ZKŻ-u Zielona Góra
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Piotr Żyto trenerem ZKŻ-u Zielona Góra

Autor: Daniel Kapica 2009.02.12, 12:19 Drukuj

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Zielonej Górze ogłoszono nazwisko nowego trenera miejscowego klubu.

Jako pierwszy wypowiedział się Prezydent miasta Zielona Góra - Janusz Kubicki. Mówił o w końcu podjętych krokach, które mają uczynić zielonogórski obiekt stadionem XXI wieku. Zapewnił, że drużyna walczyć będzie o najwyższe cele. Po nim głos przejął Prezes klubu Robert Dowhan, który przede wszystkim dziękował poprzedniemu trenerowi Aleksandrowi Janasowi za współpracę i pogratulował zdobycia brązowego medalu w sezonie 2008. Sternik ZKŻ-u raz jeszcze zapewnił, iż klub chciał przedłużyć kontrakt z poprzednim szkoleniowcem, lecz zrezygnował on z prywatnych powodów.

Po tych słowach zaproszono do stołu konferencyjnego nowego trenera ZKŻ-u Zielona Góra - Piotra Żyto. Były żużlowiec, syn Henryka (który również był żużlowcem)  rok temu prowadził Włókniarz Częstochowa. Piotr Żyto jak powiedział nie chce obiecywać „złotych gór", gdyż sport, a w szczególności żużel jest bardzo nieprzewidywalny. Znakomitym dowodem na to była sytuacja w minionym sezonie, kiedy to częstochowski Włókniarz pod jego skrzydłami miał wywalczyć medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a zakończył zmagania na czwartej lokacie, po przegranej w dwumeczu właśnie z zielonogórską drużyną. Jednak zapewnił, że ZKŻ Zielona Góra walczyć będzie o najwyższe cele.

Długo niewidomo było gdzie zdecyduje się pracować Piotr Żyto. Już jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że ZKŻ negocjuje z tym szkoleniowcem. Obie strony nie zaprzeczały, lecz Żyto mówił iż znacznie bliżej mu do Częstochowy. Nowy trener nie zdradził, co zaważyło na zmianie decyzji, poinformował jednak iż w dniu wczorajszym pożegnał się z Prezesem Włokniarza - Marianem Maślanką w przyjacielskich stosunkach.

Kontrakt z zielonogórskim klubem obowiązywać będzie w latach 2009-2010.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę