tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Piotr Żyto trenerem ZKŻ-u Zielona Góra

Piotr Żyto trenerem ZKŻ-u Zielona Góra

Autor: Daniel Kapica 2009.02.12, 12:19 Drukuj

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Zielonej Górze ogłoszono nazwisko nowego trenera miejscowego klubu.

Jako pierwszy wypowiedział się Prezydent miasta Zielona Góra - Janusz Kubicki. Mówił o w końcu podjętych krokach, które mają uczynić zielonogórski obiekt stadionem XXI wieku. Zapewnił, że drużyna walczyć będzie o najwyższe cele. Po nim głos przejął Prezes klubu Robert Dowhan, który przede wszystkim dziękował poprzedniemu trenerowi Aleksandrowi Janasowi za współpracę i pogratulował zdobycia brązowego medalu w sezonie 2008. Sternik ZKŻ-u raz jeszcze zapewnił, iż klub chciał przedłużyć kontrakt z poprzednim szkoleniowcem, lecz zrezygnował on z prywatnych powodów.

Po tych słowach zaproszono do stołu konferencyjnego nowego trenera ZKŻ-u Zielona Góra - Piotra Żyto. Były żużlowiec, syn Henryka (który również był żużlowcem)  rok temu prowadził Włókniarz Częstochowa. Piotr Żyto jak powiedział nie chce obiecywać „złotych gór", gdyż sport, a w szczególności żużel jest bardzo nieprzewidywalny. Znakomitym dowodem na to była sytuacja w minionym sezonie, kiedy to częstochowski Włókniarz pod jego skrzydłami miał wywalczyć medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a zakończył zmagania na czwartej lokacie, po przegranej w dwumeczu właśnie z zielonogórską drużyną. Jednak zapewnił, że ZKŻ Zielona Góra walczyć będzie o najwyższe cele.

Długo niewidomo było gdzie zdecyduje się pracować Piotr Żyto. Już jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że ZKŻ negocjuje z tym szkoleniowcem. Obie strony nie zaprzeczały, lecz Żyto mówił iż znacznie bliżej mu do Częstochowy. Nowy trener nie zdradził, co zaważyło na zmianie decyzji, poinformował jednak iż w dniu wczorajszym pożegnał się z Prezesem Włokniarza - Marianem Maślanką w przyjacielskich stosunkach.

Kontrakt z zielonogórskim klubem obowiązywać będzie w latach 2009-2010.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę