tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Paul Smart nie yje - legendarny zawodnik Ducati zgin w wypadku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Paul Smart nie yje - legendarny zawodnik Ducati zgin w wypadku

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.10.28, 09:22 Drukuj

Smutne wieści z Wielkiej Brytanii, nie żyje Paul Smart, który był jednym z najbardziej zasłużonych zawodników w historii marki Ducati. Zawodnik startował również w barwach Yamahy, Hondy i Kawasaki.

Paul Smart zginął w wieku 78 lat, w wypadku, do którego doszło na drodze z East Sussex do Kent. Wiadomo tylko tyle, że jechał na motocyklu i zderzył się z samochodem. Policja cały czas bada przyczyny zdarzenia. Paul Smart zostawił żonę i dwójkę dzieci.

NAS Analytics TAG

Brytyjski zawodnik urodził się 23 kwietnia 1943 roku, a swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi rozpoczął w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Zawodnik był wychowankiem szkoły Charles Mortimer Race School. W 1966 roku po raz pierwszy wziął udział w Isle of Man Manx Grand Prix, a w 1967 roku wystartował w Tourist Trophy na motocyklu marki Norton i zdobył drugie miejsce w klasie Production 750.

Paul Smart zasłynął ze zwycięstwa w wyścigu Imola 200. Zawodnik startował wtedy na motocyklu Ducati stworzonym na bazie modelu GT750. Po wygranej w kwietniu 1972 roku maszyna trafiła do seryjnej produkcji jako 750SS. W 1978 roku Smart wycofał się z wyścigów i zajął się prowadzeniem salonu Hondy. W 2006 roku Ducati wypuściło motocykl upamiętniający legendarne zwycięstwo Smarta.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr