tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Odwoane rundy MotoGP 2020. Co z biletami?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odwoane rundy MotoGP 2020. Co z biletami?

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.13, 10:08 Drukuj

Sezon 2020 obfitował w zmiany w kalendarzu MotoGP. Wielu fanów, którzy zakupili bilety, ma teraz problem z odzyskaniem pieniędzy.

Do naszej redakcji trafił mail od pani Agnieszki, w którym wskazuje ona na problem z odzyskaniem pieniędzy za bilety zakupione na odwołaną rundę MotoGP lub rundę, która odbyła się bez udziału publiczności: "Piszę do Państwa w dosyć nietypowej sprawie. Otóż od miesiąca sierpnia 2020r. ja jak i zapewne tysiące innych osób, które zakupiły bilety na wyścig Moto GP w Brnie w 2020r. mam problem ze zwrotem pieniędzy od organizatorów. Pomimo wielu maili do organizatora niestety cały czas odpowiedź jest ta sama, czyli na razie nie wiemy kiedy będzie zwrot, robimy co możemy , wszystko zależy od promotora (tor Masaryka jak mniemam) i prosimy o cierpliwość. Dochodzenie zwrotu przez instytucje bankowe (bank i karty) jest niemożliwy z uwagi na brak terminów promotora. Czy ktoś z reporterów może zwracał uwagę na w/w problem? Ja zakupiłam 6 biletów, więc jest to dla mnie kwestia sporych pieniędzy. Ale nawet koszt jednego biletu nie był mały. Jakiekolwiek informacje dodatkowe byłyby mi bardzo pomocne. Może temat ten był już wcześniej poruszany, cokolwiek."

NAS Analytics TAG

Postanowiliśmy prześledzić temat i jeżeli mielibyśmy go skwitować w prostych słowach, to musielibyśmy zacytować jeden ze statusów związku na Facebook'u - "to skomplikowane". Każdy tor ma inną politykę zwrotów pieniędzy za zakupione bilety. W przypadku toru w Brnie, na stronie internetowej czytamy, że "trwają negocjacje z kluczowymi partnerami." W oświadczeniu podano, że pieniądze będą zwracane nie wcześniej niż w styczniu tego roku, a wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani o procedurze zwrotu.

Jeżeli zamierzaliście wybrać się do Holandii, to z oficjalnego komunikatu dowiecie się jedynie, że zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku rundy na niemieckim torze Sachsenring ADAC również informuje, że bilety zachowują ważność, ale jeżeli ktoś chce zrezygnować, to może skontaktować się z infolinią ADAC i tam dowiedzieć się więcej na temat ewentualnego zwrotu. W przypadku niektórych torów w ogóle nie można znaleźć oficjalnych informacji na temat zwrotów pieniędzy.

Jeszcze inaczej sprawa wygląda, jeśli kupowaliście bilet przez stronę MotoGP.com. Dorna oferuje możliwość wykorzystania środków na bilety na inne wydarzenie odbywające się w terminie do 12 miesięcy od anulowanego wydarzenia lub zwrot pieniędzy. W przypadku zwrotu pieniędzy musimy liczyć się z tym, że kwota zostanie uszczuplona o 5%.

Powyższe scenariusze dotyczą zakupów biletów za pośrednictwem toru organizującego daną rundę oraz strony MotoGP.com. Może się zdarzyć, że kupując bilety przez pośredników traficie na jeszcze inne warunki zwrotu. Jeżeli ktoś z was pomyślnie przeszedł przez proces refundacji, to opiszcie go w komentarzach, ponieważ ułatwi to życie innym zawiedzionym fanom MotoGP.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr