tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowy patent Suzuki - odwrócony silnik NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowy patent Suzuki - odwrócony silnik

Autor: Redakcja 2019.02.13, 15:09 Drukuj

Suzuki złożyło w Japonii wniosek patentowy ze szkicami motocykla, którego jednostka napędowa jest zamontowana w bardzo nietypowej, odwróconej pozycji. Dzięki temu konstruktorzy uzyskali możliwość uzyskania bardzo korzystnej konfiguracji podwozia.

Według koncepcji inżynierów Suzuki cylindry byłby w tym motocyklu położone bezpośredni pod zbiornikiem paliwa, równolegle do niego, z głowicami w stronę główki ramy, a skrzynia korbowa powędrowała do góry. Taki układ pozwala na uzyskanie mniejszego rozstawu osi, co daje większą zwinność w zakrętach. Jednocześnie można zastosować dłuższy wahacz, zapewniający motocyklowi zwiększoną stabilność.

~~~~~------~~~~~

highlighted-engine

Pomysł Japończyków nie jest nowy - podobny układ stosował Husaberg w modelu 570 z lat 2009-2012. Tam głównym celem było jednak uzyskanie korzystniejszego rozkładu masy, dzięki przesunięciu wału korbowego jak najbliżej środka ciężkości motocykla.

Jak na razie nic nie wskazuje na to, że pomysł Suzuki znajdzie w najbliższym czasie zastosowanie w modelu produkcyjnym. Jest to jednak bardzo ciekawa koncepcja, która z pewnością będzie rozwijana, a rezultaty tej pracy prędzej czy później będą wykorzystane.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę