tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nieoznakowane BMW o wartoci 12 mln z pod lup prokuratury. Gwny Inspektorat Transportu Drogowego ma kosztowny problem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nieoznakowane BMW o wartoci 12 mln z pod lup prokuratury. Gwny Inspektorat Transportu Drogowego ma kosztowny problem

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.19, 07:49 Drukuj

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zakupił 33 samochody BMW serii 3 do wożenia mobilnych fotoradarów. Ich specyfikacja jest taka sama jak dla radiowozów grupy SPEED. Teraz sprawą ma zająć się prokuratura, gdzie złożono już stosowne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Jak informuje "Rzeczpospolita", Artur Czapiewski, nowy szef GITD stwierdził, że przy zamawianiu 33 samochodów BMW dla Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym doszło do niegospodarności. Zakupiono 33 samochody BMW 330i xDrive z silnikiem o mocy 245 KM i z napędem na 4 koła. Takimi samymi samochodami poruszają się policjanci grupy SPEED. Według Czapiewskiego zakup ten jest oznaką niegospodarności, bo auta miały służyć do wożenia mobilnych fotoradarów, a do tego wystarczyłyby mniej luksusowe i bardziej ekonomiczne pojazdy.

NAS Analytics TAG

Samochody wyposażone w laserowe wideorejestratory LTI 20/20 TRUCAM II oraz mierniki Videorapid 2A kosztowały ok. 12 mln zł. Czapiewski podkreślił, że pojazdy są niewspółmiernie drogie do realizowanych celów, a na dodatek przy zakupie 22 z nich GITD musiało wyłożyć nadprogramowe 2 mln 124 tys. zł.

GITD wydało komunikat, w którym stwierdza, że ma wątpliwości co do tego, jak działało wcześniejsze kierownictwo w zakresie wyboru oferty i procedury odbioru samochodów. Czapiewski skierował do Prokuratury Rejonowej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa niecelowego wydawania środków publicznych oraz działanie na szkodę interesu publicznego. Poprzednim szefem GITD był Alvin Gajadhur i jest on jedną z osób wskazanych w zawiadomieniu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr