tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nie musisz ju mokn na deszczu. Moesz mie rozkadany dach jak w Porsche. Wystarczy troch plexi i kilka paskw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nie musisz ju mokn na deszczu. Moesz mie rozkadany dach jak w Porsche. Wystarczy troch plexi i kilka paskw

Autor: Andrzej Sitek 2024.04.18, 11:30 1 Drukuj

Indie to kraj niezwykłych wynalazków. Do dziś pamiętam reklamę sandałów Bata i słynny "Break Pedal Rest Point" jako elementem tych motocyklowych klapków, o przepraszam - sandałów. Daszek motocyklowy prezentowany na poniższym nagraniu należy do tej samej kategorii produktów.

Skoro już wspomniałem reklamę "motosandal", to ją również Wam przypomnę, bo warto - filmik tutaj, tymczasem zajmijmy się daszkiem zintegrowanym z przednią szybą, który ma chronić motocyklistę przed owadami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Oczywiście przed korzystnymi również, bo przecież taki daszek doskonale spełni rolę parasola przeciwsłonecznego.

NAS Analytics TAG

Naprawdę bardzo chciałbym zobaczyć ten daszek w sytuacji silniejszego wiatru bocznego. O ile samo mocowanie na baku motocykla wydaje się dość solidne, kiwający się na niewielkiej nierówności fragment dachu wygląda, jakby za chwilę miał odlecieć w siną dal. I te urocze zatrzaski mocujące drugi z elementów dachu. Wspaniała prowizorka, która przyjęła postać produktu przeznaczonego na sprzedaż. Takie cuda tylko w Indiach.

Inna rzecz, że motoryzacji w Indiach funkcjonuje na nieco innych zasadach. Właściciele motocykli, które służą za środek transportu dla całej rodziny, montują często na swoich pojazdach prowizoryczne baldachimy. To po prostu kilka tyczek i płachta materiału. Co kraj, to obyczaj. W porównaniu do tych wynalazków Sepal Shield - bo tak nazywa się nasz produkt, prezentuje się naprawdę profesjonalnie.

Zgodnie z informacją producenta, Sepal Shield można używać do prędkości 120 km/h. Osłona składa się z trzech części. Pierwszy element umieszcza się na zbiorniku paliwa motocykla. Montaż obywa się za pomocą trzech pasków, których należy użyć do przymocowania elementu do baku. Przednia szyba jest dostarczana ze stojakiem, który pasuje do elementu na zbiorniku. Nie przeszkadza ona jednak podczas tankowania. Sama podstawka służy jako przenośny uchwyt na smartfon.

Uchwyt pojawił się jak element konstrukcji, ponieważ po zainstalowaniu osłony nie można korzystać z innego mocowania na telefon zamontowanego na kierownicy. Sepal Shield kosztuje w przeliczeniu na naszą walutę ok. 320 zł. Dorzucam jeszcze stronę producenta, gdzie możecie znaleźć więcej informacji, filmów i zdjęć produktu. Pamiętajcie tylko, że w naszym kraju ten wynalazek nie może być używany, m.in. z powodu braku homologacji, no i ryzyka, że daszek odleci przy 120 km/h i utnie komuś głowę. 

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr