tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nexo TX-22 - skorupa w teren NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nexo TX-22 - skorupa w teren

Autor: Lovtza 2011.05.30, 12:28 Drukuj

Jak w offroadowej praktyce wypada budżetowy kask TX-22 od Nexo?

Kaski offroadowe spełniać muszą nieco inne kryteria, niż te stosowane na ulicy. Przede wszystkim muszą być wytrzymałe i lekkie. Wynika to ze specyfiki jazdy w terenie, szczególnie w motocrossie, gdzie kierowca jest mocno obciążony fizycznie, a do tego narażony na ciągłe wstrząsy. Wyciszenie, wzornictwo i temu podobne detale schodzą na plan dalszy. Jak w praktyce wypada budżetowy TX-22 od Nexo?

Kask jest przede wszystkim wygodny. Zakłada się go sprawnie, nic nie uwiera, a użyte do wyściełania wewnątrz tkaniny są przyjemne w dotyku. Zapięcie jest typu zatrzaskowego. 2D jest lżejsze i prostsze (a zatem trudniejsze do zepsucia), ale w praktyce szybciej i łatwiej posługiwać się klamrą. Nexo rzecz jasna posiada atest ECE 22/05.

W czasie jazdy skorupa nie daje powodów do narzekań. Kask dobrze współpracuje z goglami, wentylacja jest bardzo dobra, nie pojawiają się też dziwne świsty i szumy powietrza. Po kilku lądowaniach twarzą w krzakach możemy także skomplementować daszek i osłony wywietrzników. Nic się nie połamało, kask jest bardzo dobrej kondycji mimo intensywnej eksploatacji. Wnętrze łatwo można zdemontować i wyprać. Największą wadą Nexo jest spora masa, bo wynosząca blisko półtora kilograma. W przypadku krótkich jazd wagi tej się nie czuje, ale po wielu godzinach spędzonych za kierownicą motocykla enduro, szyja dostaje niezły wycisk. Wstrząsy, przewrotki i przeciążenia robią swoje.

Aby ocenić skuteczność ochrony głowy, musielibyśmy udać się z kaskiem do laboratorium, co w Polsce jest oczywiście nierealne. Dlatego też nasza ocena odnosi się do komfortu użytkowania, funkcjonalności i wytrzymałości. W tych obszarach poza sporą masą, TX-owi trudno cokolwiek zarzucić. To sensowna alternatywa w segmencie budżetowych kasków offroadowych.

Cena: 99,95 Euro
Nasza ocena w skali 1-6: 4+
Gdzie to kupić: Polo Motorrad

Zapiecie kasku Nexo
Zatrzask kasku
Offroad Bieszczady
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
w trasie
Jazda w terenie Nexo
Yamaha Ring Road Moto Nexo
Kask Nexo
Nexo FX22
Kask Offoroadowy
Kask Polo offroad
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę