tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle i skutery z zakazem jazdy w nocy. Kontrowersyjny pomysł władz Paryża, żeby walczyć z hałasem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle i skutery z zakazem jazdy w nocy. Kontrowersyjny pomysł władz Paryża, żeby walczyć z hałasem

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.08, 18:57 Drukuj

Władze Paryża słyną z tego, że robią wszystko, by utrudnić życie właścicielom wszelkiego rodzaju pojazdów silnikowych. Najczęściej na celowniku są kierowcy jednośladów. Tym razem pojawił się pomysł zakazu jazdy motorowerami i motocyklami w godzinach ciszy nocnej, żeby zredukować hałas.

Jak podaje portal Visordown, paryscy włodarze wpadli na pomysł, że skutery i motocykle są głośne, więc należy zakazać użytkowania ich w godzinach nocnych. Zakaz miałby obowiązywać od 22:00 do 7:00. Wyjątkiem byłyby osoby, które jadą do pracy lub z niej wracają. Pomysłodawcą jest radny Pierre-Yves Bournazel, który uważa, że motocykle poruszające się w nocy to koszmar Paryżan.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Jean-Marc Belotti z Federacji Wkurzonych Motocyklistów odpowiada na te zarzuty i mówi, że motocykle generują taki sam hałas jak inne pojazdy. Dodaje, że najgłośniejsze są ciężkie pojazdy, które przejeżdżają przez progi zwalniające. Nie rozumie też, dlaczego motorower jest większym problemem niż śmieciarka, która przyjeżdża o 6 rano i wydaje z siebie znacznie bardziej irytujące i głośne dźwięki.

To nie pierwszy raz kiedy Paryż atakuje motocyklistów. We wrześniu 2022 r. zaczęto pobierać tam opłaty za parkowanie motocykli spalinowych. Koszt wynosi od 2 do 3 euro za godzinę. Takie działanie doprowadziło do chwilowego wzrostu zainteresowania jednośladami elektrycznymi. Paryż nęka też kierowców samochodów, likwidując miejsca parkingowe i wpadając na pomysły zwiększonych opłat za parkowanie SUV-ami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę