tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl z silnikiem H16 - yes, we can NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl z silnikiem H16 - yes, we can

Autor: Łukasz „Boczo” Tomanek 2012.01.30, 14:34 12 Drukuj

Wygląda na to, że kreatywność jest czymś zupełnie nieskończonym. Wygląda także na to, że można zbudować silnik odpowiadający każdej literze alfabetu. Tutaj mamy H16 i przyznajemy się szczerze, że dosyć długo zajęło nam ogarnięcie jak to coś jest skonstruowane. Autor - Andreas Georgeades ma już na swoim koncie kilka prawdziwie spektakularnych konstrukcji, np. Hondę CBX1000 z silnikiem V12. Jednak to, co zrobił teraz wkracza na nieco inny poziom.

Andreas wziął dwa bloki silnika i dwie głowice z Yamah YZF600 i stworzył coś w rodzaju 8-cylindrowego boxera. Pomyślał jednak „Hej! To rozwiązanie jest przecież zbyt banalne i komercyjne!”, po czym zrobił jeszcze jeden taki zestaw i zamontował niżej. W ten oto sposób powstał silnik H16. Zastosowano elementy sprzęgła z Hondy CBX, Hondy VF1000R oraz zmodyfikowaną ramę GSX-R. Co ciekawe, rozstaw osi ma być tylko o kilka centymetrów większy niż we wspomnianym Gixxie. Jesteśmy pełni podziwu, że ktoś zdecydował się podjąć próby zbudowania silnika, który będzie brzmiał jak dubstep.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 6
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Świniak 31/01/2012 00:37

co za gó*no.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę