tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl Yamaha YZF-R1 GYTR VR46 jako prezent dla Valentino Rossiego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl Yamaha YZF-R1 GYTR VR46 jako prezent dla Valentino Rossiego

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.11.25, 18:30 Drukuj

Valentino Rossi to nie tylko legenda MotoGP, ale przede wszystkim prawdopodobnie najbardziej zasłużony zawodnik dla marki Yamaha. Z tej okazji producent przekazał "Doktorowi" specjalny prezent w postaci wypasionej wersji modelu R1.

Lista zmian w specjalnym egzemplarzu Yamahy R1 to mokry sen każdego, kto marzy o wypasionym motocyklu sportowym. Do jej budowy użyto części z serii GYTR - czyli Genuine Yamaha Technology Racing oraz elementów wykorzystywanych w motocyklach startujących w Mistrzostwach Świata Superbike. Jak łatwo się domyślić, maszyna nie posiada homologacji drogowej.

NAS Analytics TAG

W motocyklu znajdziemy takie dobrodziejstwa ze stajni GYTR jak elektroniczną przepustnicę, sprzęgło, uszczelkę głowicy, zestaw chłodnicy, kierownice z przyciskami, osłonę przedniego hamulca, regulowane sety, układ wydechowy Akrapovic oraz koła Marchesini. Z Mistrzostw Świata Superbike zaczerpnięto zbiornik paliwa o pojemności 22 litrów, ramę pomocniczą z włókna węglowego, półki widelca z opcją regulacji, owiewki z włókna węglowego, komputer sterujący silnikiem REX 140 Marelli oraz dedykowaną wiązkę i zestaw czujników. Zawieszenie to produkty marki Öhlins, a hamulce oczywiście pochodzą od Brembo. Do tego wszystkiego dochodzi wyświetlacz Chrome Lite, który będzie witał Rossiego grafiką "Grazie Vale".

Ten motocykl z pewnością pozostanie w garażu mistrza, a jeśli kiedykolwiek trafi na aukcję, to można spodziewać się za niego astronomicznej kwoty. Miłym gestem ze strony Yamahy byłoby jednak wypuszczenie na rynek specjalnej wersji modelu YZF-R1 z akcesoriami GYTR i malowaniem upamiętniającym wspaniałą karierę Valentino Rossiego.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr