tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocross of Nations z perspektywy Pirelli

Motocross of Nations z perspektywy Pirelli

Autor: Reklama 2015.09.30, 16:18 Drukuj

Tydzień po zakończeniu zmagań w Motocrossowych Mistrzostwach Świata, w miejscowości Ernee we Francji odbyła się 69. edycja Motocross of Nations. Ponad 80 000 kibiców zgromadziło się wokół toru aby podziwiać narodowe zmagania motocrossowych drużyn, kończące sezon. Francuski tor zlokalizowany w regionie Pays of the Loire, o twardym podłożu, na którym Pirelli mogło zaprezentować jakość opon Scorpion MX32, które wybrała połowa ze stawki 111 zawodników, biorących udział w wyścigach.

Po trzech ciężkich wyścigach ostateczne zwycięstwo powędrowało w ręce Franzuców, którzy wyprzedzili zespół Stanów Zjednoczonych o 2 punkty, powtarzając swój sukces sprzed roku. Kolejny, wspaniały pokaz umiejętności zaprezentował Romain Fabvre, tegoroczny debiutant w mistrzostwach narodów. Świeżo upieczony mistrz świata w klasie MXGP zwyciężył w obu wyścigach w których brał udział, a także w klasyfikacji generalnej Open, jadąc na oponach Pirelli Scorpion MX32 80/100-21 z przodu i 110/90-19 z tyłu.

Justin Barcia zwyciężył natomiast podczas pierwszego wyścigu, będąc najlepszym w klasie MXGP i używając prototypowej opony z przodu w rozmiarze 80/100-21, która była wykorzystywana na większą skalę podczas Mistrzostw Świata oraz nowej opony Scorpion MX32 PRO 120/80-19 na tyle - najnowszego osiągnięcia Pirelli dostępnego i używanego na mistrzostwach AMA w Stanach Zjednoczonych.

Niedziela była też wyjątkowo udana dla teamu Belgii reprezentowanego przez zawodników Pirelli - Jeremy'ego Van Horebeeka i Kena De Dyckera, którzy ukończyli zmagania na najniższym stopniu podium. Dobre trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej MX2 zajął również Jeremy Seewer. Bezwartościowy jest także świetny wynik Nowozelandczyka - Bena Townleya, który po ponad rocznej przewie powrócił do ścigania na światowym poziomie, zdobywając przy tym indywidualnie 4 miejsce w klasie MXGP.

Zawody Motocross of Nations kończą tegoroczny sezon wyścigowy. W całym tym okresie, doskonała jakość opon Pirelli została przypieczętowana zdobyciem czołowych pozycji zawodników ścigających się we wszystkich klasach i zdobyciem w sumie 64. tytułów Motocrossowych Mistrzostw Świata.