tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa i Puchar Polski Enduro zakończone - Michał Szuster Mistrzem!

Mistrzostwa i Puchar Polski Enduro zakończone - Michał Szuster Mistrzem!

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.10.03, 12:17 7 Drukuj

W miniony weekend enduro wróciło na trasy wokół Suchedniowa. Po 17 latach przerwy rozegrały się tam finały Mistrzostw oraz Pucharu Polski Enduro.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw tytuł Mistrza Polski przypieczętował jeżdżący w barwach Cieszyńskiego Klubu Motorowego Michał Szuter. Za nim na podium stanął Sebastian Krywult, a tytuł II Wicemistrza zgarnął Paweł Szymkowski.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski Enduro 2011:

Poz. Nr Zawodnik Klub / Sponsor R1 R2 R3 R4 Suma pkt.
10 919 Maciej Stolarski Off Road Białystok     11 12 12 9 8 8 60

W klasie Weteran, pod nieobecność Artura Łukasika (3. lokata), pierwsze miejsce w generalce zdobył Grzegorz Chorodyński przed Robertem Wójcikiem. Kategoria E1 to Marcin Frycz. Mimo że najczęściej finiszował jako drugi, to dzięki jednej nieobecności zwyciężającego rundy Michała Szustera, udało się Fryczowi zgarnąć prowadzenie w generalce. Trzeci jest Mateusz Bembenik. Pierwsze miejsce w klasie E2/E3 zgarnął Sebastian Krywult, przed Pawłem Szymkowskim oraz Wacławem Skolarusem. W klasyfikacji Juniorów zwycięża Rafał Braciak, a podium dopełniają Konrad Widłak i Jan Folga. Junior 50 zostało zdominowane przez Macieja Giemzę. Drugi był Maciej Gańczarczyk, a trzeci Kacper Romaniec. W kategorii Quad 2k zwycięstwo powędrowało do Łukasza Eliasza, a na podium stanęli Damian Rajczyk oraz Dawid Hoffman. W klasyfikacji zespołowej z ogromną przewagą zwyciężył organizator rundy, KTM Novi Kielce. Miejsca na podium przypadły też dla CKM Cieszyn oraz BKM Bielsko Biała.

W Pucharze Polski w klasie Weteran zwyciężył Wojciech Przytuła. Pierwsze miejsca w E1 oraz E2/E3 zgarnęli odpowiednio Wojciech Mleczek oraz Maciej Kania. Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie Motoresults.