tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Polski w Trialu 2011 - weekend w Krzeszowicach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Polski w Trialu 2011 - weekend w Krzeszowicach

Autor: Robert „Boro” Borowczyk 2011.05.25, 11:57 Drukuj

W sobotę rusza pierwsza i druga runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Trialu – impreza odbędzie się w Krzeszowicach

Już za kilka dni w najbliższy weekend 28 i 29. maja Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów „Smok” jako organizator zaprasza wszystkich zawodników oraz kibiców na I i II rundę OIMP (Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski ), I i II rundę PP (Pucharu Polski) oraz KJM Classic Trial (Konkursowej Jazdy Motocyklem Classic Trial).

Zawody te odbędą się w miejscowości Miękinia (koło Krzeszowic/Kraków) na terenie dawnej kopalni porfilu. Zawodnicy będą zgłaszać się do rywalizacji w danej konkurencji (OIMP, PP, KJM Classic Trial) uzależnionej od ich wyszkolenia oraz posiadania odpowiedniego sprzętu. Jeżeli chodzi o OIMP i PP – tu sprawa jest prosta, liczą się umiejętności, doświadczenie oraz posiadanie licencji sportowej, natomiast w KJM Classic Trial może wystartować zawodnik bez licencji, ale musi posiadać odpowiedni motocykl, który spełnia następujące warunki techniczne:

-silnik jest chłodzony powietrzem
-hamulce przód i tył muszą być bębnowe
-zawieszenie tylne musi posiadać dwa amortyzatory montowane fabrycznie /twin shock/
-lub sprzęt wyprodukowany przed rokiem 1965 /PRE 65/

Gmina Krzeszowice od wielu lat udziela pomocy organizatorowi (KKCiM SMOK Kraków) w przygotowaniu tak dużej imprezy. Podziękowania należą się szczególnie dla:

-Burmistrz Gminy Krzeszowice - mgr Czesław Bartl
-Dyrektor CKiS w Krzeszowicach - Tomasz Piechota
-Sekretarz Gminy Krzeszowice - Jan Bereza
-Promocja Gminy Krzeszowice- Janina Walkowicz
-Inspektor Do Spraw OSP w Krzeszowicach - Barbara Kurdziel
-Sołtys Miękini: Bogdan Kurdziel

Można powiedzieć ze Smoki znają się na tym, co robią i zawsze wszystko jest dopięte na ostatni „smoczy guzik”. Baza rajdu będzie mieściła się na piłkarskim boisku, a tam również jest przygotowany paddock dla zawodników, bufet spożywczy oraz grill.

Całkowita długość trasy wynosi 9 km. Dystans ten składa się z 3 okrążeń po 3 km każde. Trasa znajduje się na terenie zamkniętym dla ruchu drogowego. Trening na trasie jest zabroniony pod rygorem wykluczenia z zawodów. Na trasie zostało rozmieszczonych łącznie: 30 OJO (Odcinek Jazdy Obserwowanej) / 10 OJO x 3 okrążenia. Całkowity czas jazdy zawodnika jest limitowany do 300 minut. Czasu na pierwsze okrążenie wynosi 150 minut, pomiar czasu odbywa się bezpośrednio za sekcją nr 10. Limit czasu na pokonanie jednego OJO wynosi 90 sekund. Ze względu na sąsiedztwo z parkiem krajobrazowym, poruszanie się zawodników poza trasą zawodów będzie bezwzględnie karane - łącznie z wykluczeniem z zawodów.

W tym roku walka o tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej będzie bardzo ciekawa. Ubiegłoroczny Mistrz Polski, Gabriel Marcinów (AMK Nowy Targ) będzie musiał bronić się przed swoimi kolegami z klubu - Konradem Legutko oraz Michałem Łukaszczykiem, którzy w 2010 zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce. No i nie wykluczone, iż może jeszcze ktoś inny zaatakuje pudło w OIMP… ale o tym najlepiej przekonać się osobiście.

Zapraszamy - sobota i niedziela (28-29. maja) Miękinia koło Krzeszowic. Start pierwszego zawodnika w sobotę o godzinie 11:00. Szczegóły imprezy znaleźć można w regulaminie.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę