tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Milan Pawelec na testach Red Bull Rookies Cup. Czy polski zawodnik jest gotowy do rozpoczcia sezonu?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Milan Pawelec na testach Red Bull Rookies Cup. Czy polski zawodnik jest gotowy do rozpoczcia sezonu?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.12, 09:55 Drukuj

Na torze w Jerez odbywają się testy przed startem pucharu Red Bull Rookies Cup, który jest przedsionkiem MotoGP. W tym roku po raz pierwszy pojawi się w nim zawodnik z Polski, a jest nim Milan Pawelec, który podzielił się pierwszymi wrażeniami z jazdy.

Milan Pawelec dopiero co skończył 17 lat, ale już ma na koncie sukcesy na dużych motocyklach. W 2023 r. wygrał europejski cykl Alpe Adria w klasie Superstock 1000, a w niemieckiej serii IDM już podczas debiutu zaliczył dwa zwycięstwa na litrach. W październiku 2023 r. pomyślnie przeszedł selekcję do Red Bull Rookies Cup. W wydarzeniu brało udział 111 zawodników z 30 krajów.

NAS Analytics TAG

Puchar Red Bull Rookies Cup składa się z 7 rund, a pierwsza odbędzie się już w weekend 27-28 kwietnia w hiszpańskim Jerez. To tu Polak stanie do walki po raz pierwszy w tym roku. Teraz Milan jest na testach, które zorganizowano właśnie na tym obiekcie i podzielił się pierwszymi wrażeniami z jazdy.

- Jesteśmy po pierwszym dniu testów na torze w Jerez. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, fajna przygoda. Dopiero pierwszy dzień testów, a już mi się bardzo podoba. Motocykl jest świetny, przez cały dzień dostosowywaliśmy motocykle pod siebie. Jest bardzo dużo dobrych zawodników - podsumował Milan Pawelec w swoim profilu w serwisie Instagram.

Red Bull Rookies Cup nie jest jedyną prestiżową serią, w której zobaczymy Pawelca. Oprócz tego pojawi się w juniorskich mistrzostwach świata FIM JuniorGP. Tu odbył już pierwsze testy z motocyklem Moto3 i będzie startował w zespole Laglisse.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr