tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Milan Pawelec wystartuje w Red Bull MotoGP Rookies Cup 2024. Historyczny wyczyn polskiego zawodnika
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Milan Pawelec wystartuje w Red Bull MotoGP Rookies Cup 2024. Historyczny wyczyn polskiego zawodnika

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.10.04, 19:11 Drukuj

Milan Pawelec został wybrany jako jeden z dziesięciu zawodników z całego świata, którzy wystartują w przyszłorocznej edycji Red Bull MotoGP Rookies Cup. Po kilku latach starań polski zawodnik dostał się do pucharu, który jest uważany za przedsionek prestiżowych serii wyścigowych i wywodzą się z niego wielkie nazwiska.

Milan Pawelec ma dopiero 16 lat, ale ściga się już na litrowych motocyklach superbike. W tym roku wygrał europejski cykl Alpe Adria w klasie Superstock 1000. Zadebiutował w niemieckiej serii IDM, gdzie od razu wygrał dwa wyścigi w tej samej klasie. Milan reprezentuje barwy zespołu BMW Sikora M Motorsport.

NAS Analytics TAG

Teraz zaliczył kolejny i chyba największy w swojej karierze sukces - przeszedł selekcję do pucharu Red Bull MotoGP Rookies Cup i wystartuje w nim w sezonie 2024. Milan Pawelec nie jest pierwszym zawodnikiem, który dostał się do selekcji, ale za to jest pierwszym, który ją przeszedł. W testach wzięli udział również Mateusz Molik, Jeremiasz Wojciechowski i Filip Surowiak.

Konkurencja była spora, ponieważ w wydarzeniu wzięło udział 111 zawodników z 30 krajów. Selekcja odbyła się w Guadix, obok Granady i wydarzenie trwało trzy dni, a zawodnicy zostali podzieleni na grupy. Tylko 10 z nich dostało się do pucharu. Przez 6 z ostatnich 8 sezonów mistrzowie klasy Moto3 wywodzili się właśnie z tego pucharu. Startował w nim również Pedro Acosta, który zdobył tytuł w klasie Moto3, w tym sezonie jest na drodze do wygrania w Moto2, a w przyszłym roku powinniśmy zobaczyć go w MotoGP.

Co mwi Milan Pawelec bezporednio po pierwszych testach? Posuchaj:

@scigacz Milan Pawelec w drodze do MotoGP. Jak poszlo mu na Red Bull Rookies Cup? #motocykle #scigacz #motocyklista #motocykleswszdzie #motocyklici #scigacz_pl #cigacz #cigaczpl #tor #motor #motory #redbull #rookiescup #motocyklemojapasja #motocyklemojpasj #milanpawelec ♬ dwik oryginalny - cigacz.pl

Z Milanem rozmawia Mick Fiakowski, redaktor dziau Wycigi w naszym portalu. Po tej rozmowie Milan zaliczy udany start trzeciego dnia, a cig dalszy tej historii ju znacie. Gratulacje Milan!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr