tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Miêdzynarodowe Mistrzostwa Czech w wy¶cigach skuterów - Vysokie Myto

Miêdzynarodowe Mistrzostwa Czech w wy¶cigach skuterów - Vysokie Myto

Autor: Gosia Mieloch 2009.05.29, 15:47 Drukuj

Lukas Pesek na starcie wyścigów skuterów

W weekend 23-24 maja na torze kartingowym w Vysokim Mycie, odbyły się dwie pierwsze rundy Międzynarodowych Mistrzostw Czech 2009 w wyścigach skuterów. Na zawody przyjechało wielu zawodników spoza granic Czech. Polskę reprezentowali zawodnicy: Michał Adamiszyn #45 - CMA Racing Team, Dariusz Beszterda # 7 - Bidon Racing Team, Wojciech Jakubowski #33 oraz Szymon Rajczak #89, Jerzy Mieloch Jr #88, Jerzy Mieloch Sr #96 z zespołu Mieloch Racing Team. Przyjechali również zawodnicy z niemieckiego teamu Scootershop 53 - Denis #81 i Kevin Chadrysiak #82 oraz Chris Spiecker #23. Gościem specjalnym był zawodnik Moto GP - Lukas Pesek #52, zajmujący obecnie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy 250 cc, który wystartował jako VIP w klasie 70 cc na skuterze Piaggio Zip SP.

Wyścigi klasy 50 seria i 50 tuning były połączone, co sprawiło, że na linii startu pojawiło się 21 maszyn. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w klasie 50 cc (tuning), bezkonkurencyjny okazał się Jerzy Mieloch Sr #96, który zwyciężył oba biegi, obejmując prowadzenie tuż po starcie, z każdym okrążeniem zwiększając przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Rudolf Kozel #34 ukończył cztery wyścigi na miejscu drugim, miejsca trzecie należały do Ondreja Slapak'a, startującego Gilerą Ice. Dariusz Beszterda #7 w sobotę uplasował się na pozycji dziesiątej i dwunastej, w niedzielę był siódmy i dziewiąty.

W klasach 70 cc i powyżej 70 cc wystartowało łącznie 18 zawodników, w tym Lukas Pesek #52, który stoczył wspaniałą i widowiskowa walkę z zawodnikami Mieloch Racing Team Szymonem Rajczakiem #89 i Jerzym Mielochem Jr #88. Zwycięzcą obu sobotnich wyścigów został Szymon Rajczak, który w pierwszym biegu pokonał Lukasa Peska i Juniora. W drugim biegu miejsce drugie wywalczył Junior. Lukas Pesek pomimo upadku ukończył bieg na miejscu piątym. W niedzielę zawodnicy Mieloch Racing Team byli niepokonani! Szymon zwyciężył oba biegi, Junior był dwa razy drugi. Miejsce trzecie w pierwszym biegu należało do Denisa Chadrysiaka, w drugim do Chrisa Spiecker'a. Kevin Chadrysiak w sobotniej klasyfikacji generalnej zajął miejsce szóste, Wojtek Jakubowski siódme, Michał Adamiszyn trzynaste. Po obu wyścigach w niedzielę Kevin był ósmy, Wojtek dziewiąty, a Michał dziesiąty. W klasie powyżej 70 cc zwycięzcą obu rund został Ondrej Honzak #77.

Gratulujemy Czechom organizacji, frekwencji oraz postawy Lukasa Peska, który nie obawiał się skonfrontować swoich umiejętności z zawodnikami wyścigów skuterowych i pokazał, że wyścigi skuterów to także doskonała forma sportowej rywalizacji!

Chris SpieckerDariusz Beszterda Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto
Denis Chadrysiak Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie MytoJerzy Mieloch
Jerzy Mieloch Jr Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie MytoJerzy Mieloch Junior Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto
Jerzy Mieloch Junior w winklu Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie MytoJerzy Mieloch Junior zlozenie Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto
Jerzy Mieloch Senior Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie MytoJerzy Mieloch Senior zlozenie Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto
Lukas Pesek Jerzy Mieloch Junior Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie MytoLukas Pesek na starcie wyscigow skuterow Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto
Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto Rudolf KozelLukas Pesek wejscie w zakret Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto
Lukas Pesek w wyscigu skuterow Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie MytoLukas Pesek zlozenie Miedzynarodowe Mistrzostwa Czech Vysokie Myto