tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Metzeler Hell's Gate 2016 - rewolucja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Metzeler Hell's Gate 2016 - rewolucja

Autor: mija 2016.02.08, 14:51 Drukuj

Hell’s Gate to jedne z najbardziej ekstremalnych zawodów enduro tuż obok Erzberg Rodeo, RedBull Romaniacs czy organizowanej od dwóch lat polskiej imprezy RedBull Megawatt. W tym roku po raz pierwszy przeszła ona rewolucyjne zmiany. Dlaczego i w jakim kierunku o tym za chwilę.

Miejscowość Il Ciocco co roku zbiera kilkudziesięciu śmiałków enduro, którzy mają ochotę (przynajmniej w teorii) pokonać morderczą trasę w toskańskim lesie. Zawody znane były z bardzo wymagającej trasy, którą tworzyła sama natura. Jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych elementów była Cascata, czyli wysoki strumień, który musieli pokonać zawodnicy. W roku ubiegłym dodając do tego opady śniegu zdawało się to misją prawie nierealną do wykonania. A jednak. Ktoś mógłby się zapytać „po co są organizowane takie zawody”, ja zaś wtedy sobie myślę „po co zadawać takie pytania?”. To trochę tak jakby pytać dlaczego Isle of Man TT jest wciąż organizowane. Odpowiedź jest jedna.. dopóki zawodnicy mają ochotę zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i słabościami, dopóki nie brakuje ich na liście startowej takie zawody mają i będą miały sens. Dla zawodników często to spełnienie marzeń bo przejechanie takiej trasy wymaga nie tylko techniki jazdy, kondycji ale przede wszystkim mocnej psychiki, która nie pozwala się poddać.

NAS Analytics TAG

Nowy rozdział w historii Hell’s Gate

Wracając do trasy: Hell’s Gate 2016 przeszło rewolucję. Problemy z ekologami zmusiły organizatorów (pomimo, że góra Il Ciocco jest terenem prywatnym) do kompletnej zmiany trasy, z której zniknęła słynna Cascata i prowadzący do niej kamienisty strumień Salamandra. Trasa stała się jednym słowem bardziej kompaktowa i z punktu widzenia naturalnych warunków do ścigania straciła na swoim uroku i spektakularności. Eliminacje składały się zatem z trzech charakterystycznych punktów: obecnego w ubiegłym roku kamienistego podjazdu znanym jako „Ząb”, jeziora oraz ekstremalnej sekcji pnącej się po kamieniach na szczyt góry. Do sobotniej rywalizacji przystąpiło łącznie 77. zawodników, z których w ścisłym finale pojawiło się 50-ciu. Znaczną rewolucję przeszedł sam finał, który  oprócz trasy eliminacyjnej obejmował tor rodem z endurocrossu. Organizator również i tym razem postanowił nie ułatwić nikomu zadania i postarał się aby warunki panujące na torze były momentami jeszcze cięższe aniżeli te naturalne. Było bardzo technicznie i wymagająco. Przejazd przez kamienie, drewniane kłody, korzenie czy błoto stały się nieodłącznym elementem rywalizacji.

Biorąc pod uwagę fakt, że zawodnicy musieli ścigać się non stop przez trzy godziny nie brakowało scen, w których ostatkiem sił atakowali oni przeszkody roztrzaskując motocykle o skały. Ich chęć walki naprawdę robiła ogromne wrażenie. Nie mniejsze także tych, którzy pomagali wydostać im się z tarapatów i ratowali w opałach pomagając wciągać motocykl po skałach lub pomagali podnosić się po upadku. Jednym słowem tor był spektakularny tyle tylko, że nie do takiej rywalizacji przyzwyczaiło nas Hell’s Gate. Od zawsze ową spektakularność zawody zawdzięczały naturalnemu uwarunkowaniu terenu toskańskiej góry. Właśnie to sprawiało, że zawody były magiczne i jedyne w swoim rodzaju. Nie przeszkadzało nawet to, że trzeba było przejść sporą część trasy na pieszo, czasami zmarznąć do szpiku kości i przemoczyć wszystkie ubrania. To urok exteme enduro. Trzeba przyznać, że organizator zrobił wszystko co mógł aby zawody były wciąż ekstremalne i ciekawe dla publiczności. Ale czy nowa formuła przyjmie się na stałe? Tego dowiemy się w trakcie kolejnych edycji. Za rok czternaste wydanie Hell’s Gate!

Wyniki Hell's Gate 2016:

1. Wade Young (Sherco)
2. Graham Jarvis (Husqvarna)
3. Mario Roman (Husqvarna)
4. Diego Nicoletti (Beta)

Hells Gate Lite – możesz spróbować i Ty

Dla uzupełnienia. Wszyscy Ci, którzy są miłośnikami ekstremalnego enduro, a niekoniecznie uprawiają ten sport na poziomie profesjonalnym, mają możliwość zmierzyć się z wymagającą trasą, po której dzień wcześniej ścigali się czołowi zawodnicy. W niedzielę po zawodach organizator przeprowadza Hell’s Gate Lite dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił zakończoną wspólnym grillowaniem. O obydwu wydarzeniach można dowiedzieć się więcej na stronie organizoatora.

Zobacz jak wyglądała trasa Hell's Gate 2016

Husqvarna Te Hells Gate Jarvis Graham extreme enduro Il Ciocco
Manuel Jestl Hells Gate Minion przyjaciel motocyklisty
Riccardo Piacenza Beta Riccardo Piacenza Hells Gate
Serrano Roman Hells Gate Suszenie skarpet wersja enduro
Thierry Graber Hells Gate Walka na dente Hells Gate
Walka z motocyklem Hells Gate Widzowie na Hells Gate
Zawodnicy tor enduro Zjazd z kamieni Hells Gate
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Start Hells Gate 2016Wade Young zwyciezca Hells Gate 2016
NAS Analytics TAG
Andrea Giubettini Hells GateDiego Nicoletti Beta
Ekipa Hells GateExtreme enduro Graham Jarvis
Extreme section Hells GateHells Gate Il Ciocco extreme enduro
Hells Gate paddockHells Gate Roman Serrano
Hells Gate walka na trasieHells Pick w nowym wydaniu
Hells Gate 2016 kamienieHusqvarna na Hells Gate
Husqvarna Roman SerranoIl dente Hells Gate
Jarvis przeszkody Hells GateNamiot zawodnikow Hells Gate
Na trasie Hells GateOboz Hells Gate
Ogladanie Hells GateOpen extreme enduro arena
Paddock Hells GatePiacenza Riccardo Hells Gate
Podium Hells Gate 2016Pojazd Hells Pick walka
Pomiar czasu Hells GatePrzejazd enduro przez klody korzenie
Przeszkody tor enduroPrzeszkody z korzeni walka
Przygotowanie do startu Hells GatePrzystanek na grappe
Roman Serrano Hells GateRoman Serrano Wade Young Graham Jarvis
Rywalizacja na Hells PickSherco Wade Young
Sprzety na Hells GateTor enduro Hells Gate
Stoisko Metzeller Hells GateStrome podjazdy na Hells Gate
Walka na extreme sectionWalka na Hells Pick
Walka na sekcji specjalnejWalka po zmroku
Wciaganie motocykla na Hells PickWieczorne extreme enduro
Wiola Christian Hells GateWypadek endurowki Hells Gate
Wywrotka na Hells PickWywrotka na trasie
Young Wade ectreme enduro ItaliaZjazd po klodach extreme enduro
Andrea Caronni Hells GateCarmelo Mazzoleni Hells Gate
Drewniane zjady Hells GateGraham Jarvis Hells Gate 2016
Graham Jarvis pelna koncentracjaHells Pick na Hells Gate 2016
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr