tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mandat za niewskazanie kierowcy na zdjciu z fotoradaru bdzie astronomiczny, rzd idzie na wojn z cwaniakami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Mandat za niewskazanie kierowcy na zdjciu z fotoradaru bdzie astronomiczny, rzd idzie na wojn z cwaniakami

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.08.09, 08:23 1 Drukuj

Niewskazanie sprawcy wykroczenia zarejestrowanego fotoradarem to dość częsta praktyka w Polsce, ale to może się zmienić za sprawą nowej wysokości kary za to przewinienie.

Ostatnio dużo mówi się o planowanych zmianach taryfikatora mandatów. Zapisy, które zawarto w nowym projekcie o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym sprawiają, że już na samą myśl może zaboleć portfel. Jednym z wykroczeń, które ma zmienić swoją stawkę jest niewskazanie sprawcy czynu zarejestrowanego przez wideorejestrator lub fotoradar. Zdarza się bowiem, że policjanci czy pracownicy CANARD nie zawsze są w stanie wskazać sprawcę wykroczenia.

NAS Analytics TAG

Obecnie, za niewskazanie kierującego pojazdem grozi mandat w wysokości 500 złotych, a właściciel pojazdu nie otrzymuje punktów karnych. To sprawia, że kiedy nadarzy się okazja, to kierowcy chętnie korzystają z art. 96 Kodeksu wykroczeń. Jak wskazuje Autokult, według projektu zmian taka praktyka przestanie się opłacać, ponieważ kara za niewskazanie sprawcy wykroczenia może wynieść nawet 8 tysięcy złotych. Skoro ustawodawca przewidział tutaj widełki, to z pewnością ostateczna wysokość kary będzie zależała od kalibru popełnionego wykroczenia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:Hehe 09/08/2021 09:24

Mao, dajcie 250 ty z !

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr