tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MMPPK - M³odzi leszczynianie najlepsi

MMPPK - M³odzi leszczynianie najlepsi

Autor: Rafa³ Litwiñski 2009.08.15, 13:41 Drukuj

W rozegranym w Rybniku finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych zwyciężyli reprezentanci Unii Leszno. O sukcesie młodych "Byków" zadecydował dodatkowy bieg, w którym Przemysław Pawlicki pokonał zielonogórzanina Grzegorza Zengotę.

O medale w zawodach rywalizowały przede wszystkim pary z Leszna, Zielonej Góry, Rybnika oraz... Taczanowa. Drużyna Żaków nie startuje w lidze żużlowej, nie ma nawet własnego toru, ale na turnieje mistrzostw Polski par juniorów wypożyczyła zawodników z innych klubów, w tym Macieja Janowskiego z Atlasu Wrocław, który to z kolei do tych rozgrywek nie przystąpił. Właśnie Janowski był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju.

O kolejności zdecydowała ostatnia seria startów oraz wyścig dodatkowy. Najpierw para Falubazu, która fatalnie zaczęła zawody pokonała 5-1 gospodarzy, którzy tym samym wypadli poza podium. W ostatnim regulaminowym wyścigu Janowski wygrał zawodnikami z Leszna, co jednak dawało Żakom trzecie miejsce, a leszczynianie zrównali się punktami z ekipą z Zielonej Góry. Dodatkowy wyścig padł łupem Pawlickiego, który zapewnił złoto dla swojego zespołu.