tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Legenda motoryzacji Massimo Tamburini nie żyje

Legenda motoryzacji Massimo Tamburini nie żyje

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.04.07, 11:00 2 Drukuj

W miniony weekend po przegranej walce z rakiem zmarł 70-letni Massimo Tamburni, były dyrektor działu projektowania w MV Agusta. Tamburini uważany jest za maestro wzornictwa branży motocyklowej. Włoch jest twórcą wyglądu takich motocykli jak MV Agusta F4, Ducati 916, Cagiva Mito czy Ducati Paso. Tamburini był związany z Cagivą od 1985 i prowadził centrum projektowe MV Agusty przez ponad dekadę. Dopiero w 2008 roku odszedł z Agusty, która została przejęta przez Harley-Davidsona.

Tamburni projektował motocykle, które miały wyjątkowy i niepowtarzalny wygląd. Prace tego genialnego Włocha przeszły do historii motoryzacji, a jego motocykle zostały wyróżnione i zaprezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku podczas wystawy "The Art of the Motorcycle". Warto też dodać, że Tamburini również był współtwórcą Bimoty, która wytwarza unikatowe motocykle przeznaczone głównie na tor wyścigowy oraz dla kolekcjonerów.

Zdjęcia
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:OKO 08/04/2014 13:28

Wielka strata :(

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę