tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kriega Hydro 2 - plecak z bukłakiem [test, opinia, cena]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kriega Hydro 2 - plecak z bukłakiem [test, opinia, cena]

Autor: Barry 2019.02.11, 13:46 Drukuj

Wielbłądy z Afryki Północnej oraz Półwyspu Arabskiego mogą żyć bez wody nawet 17 dni… Motocyklista to jednak nie wielbłąd i pić musi. W tym celu może się zatrzymywać i sięgać po butelkę z wodą, albo założyć plecak z bukłakiem i nawadniać się cały czas, nie przerywając jazdy.

W plecak Kriega Hydro 2 zaopatrzyłem się z myślą o planowanych startach w kilkugodzinnych rajdach na orientację. Nie chciałem tracić czasu na postoje, zdejmowanie kasku i wyciąganie butelki. Jednocześnie kilka godzin wysiłku na motocyklu, dodatkowo przy letniej, słonecznej pogodzie, bez picia wody nie wchodziło w grę.

Plecak Kriega Hydro 2 przydał się na rajdach, ale na tym się nie skończyło. Szybko zorientowałem się, że korzystanie z lekkiego i wygodnego plecaka mieszczącego 2 litry wody i wyposażonego w elastyczny wężyk, którym doprowadzam wodę pod kask, prosto do ust, jest świetnym pomysłem również przy innych motocyklowych aktywnościach.

Obecnie używam go niemal bez przerwy – do krótszych i dłuższych przejażdżek, treningów i w szczególności do dalekiej turystyki. W zbliżającym się sezonie ponownie posłuży mi do tego, co czego go kupiłem, czyli wyjazdów na różnego rodzaju rajdy, np. takie, jak ten poniżej (na filmie w kilku miejscach widać opisywany plecak).

Odwodnienie organizmu jest przyczyną spadku wydajności. Cierpi na tym zarówno nasze ciało, jak i umysł, co oznacza z kolei obniżony poziom koncentracji. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jakie to niebezpieczne w przypadku jazdy motocyklem.

Jeżdżąc nieraz przez cały dzień, często zapominałem o uzupełnianiu zapasów płynów w organizmie. W moim przypadku plecak z dwulitrowym bukłakiem okazał się świetnym antidotum na to zapominalstwo.

Sam bukłak można oczywiście łatwo wyjąć z plecaka. Nie mam problemów z utrzymaniem go w czystości (jest dwustronny), cała konstrukcja została dobrze przemyślana. Unikam jedynie wlewania do bukłaka jakichkolwiek napojów słodzonych – w moim przypadku płynem zawsze jest po prostu woda (koniecznie niegazowana).

Materiał zewnętrzny plecaka to wytrzymała Cordura (420D Lite Plus). System uprzęży nie ogranicza ruchów, ale zgodnie z zapewnieniami producenta, pozwala przenieść ciężar z ramion na klatkę piersiową i cały tułów. Solidna konstrukcja jednocześnie jest lekka, całość waży zaledwie 620 gram.

Ustnik i cały system doprowadzania wody do ust działa bez zarzutu. Przez cały czas użytkowania tylko dwa razy spotkałem się z dziwną sytuacją, kiedy to system w niejasny dla mnie sposób się zapowietrzył i żeby to naprawić, musiałem się zatrzymać i zdjąć plecak. Były to w zasadzie jedyne sytuacje, w których coś poszło nie tak… Poza tym, szczerze uwielbiam ten plecak i aż trudno mi sobie teraz wyobrazić, bym mógł się obejść bez niego. Od jakiegoś czasu, obok stroju motocyklowego, Kriega Hydro 2 stał się nieodzownym elementem każdego mojego motocyklowego wyjazdu.

Jeśli chodzi o dłuższe wyjazdy, to plecak z bukłakiem towarzyszył mi m.in. podczas eksplorowania motocyklem Maroka, czy Republiki Południowej Afryki. Teoretycznie, kiedy nigdzie się nie spieszysz, zawsze można przystanąć na łyka wody. Z drugiej strony, kiedy jest upalnie, możliwość ciągłego sączenia wody z bukłaka małymi łyczkami znacznie podnosi komfort jazdy.

Kriega Hydro 2 - cena: 479 zł

Więcej informacji o plecaku z bukłakiem Kriega Hydro 2 znajdziecie na stronie importera.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Tagi
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę