tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kielce mają dość straży miejskiej
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kielce mają dość straży miejskiej

Autor: Łukasz „Boczo” Tomanek 2012.03.21, 13:14 15 Drukuj

Przedstawiciele stowarzyszeń Kielce Nasz Dom orazu Forum Obywatelskiego postanowili wyrazić sprzeciw wątpliwej ich zdaniem pracy straży siejskiej. Wedug Jacka Lewinowskiego ze Stowarzyszenia Kielce Nasz Dom strażnicy miejscy od stycznia do września 2011 zajmowali się głównie złym parkowaniem i przekraczeniem prędkości. Te czynności to prawie 60% całej działalności straży miejskiej, podczas gdy bezpieczeństwo mienia i porządek publiczny to 1,6% i 0.9%.

Jacek Lewinowski wyliczył także, że miasto rocznie wydaje na straż miejską od 5,3 do 5,5 miliona złotych. Co jest ogromnym wydatkiem mając na uwadze około 1 miliona złotych dochodu rocznie. Zastęca komendanta kieleckiej straży miejskiej  Wojciech Bafia twierdzi, że inicjatywa ze strony stowarzyszenia Kielce Nasz Dom wynika z faktu sprzeciwiania się ograniczeniu ruchu kołowego w centrum miasta. Wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski uważa z kolei, że taka inicjatywa oznacza brak klarownego podziału obiwązków między policją i strażą miejska, oraz to, że mieszkańcy tak na prawdę nie więdzą, czym każda z tych instytucji się zajmuje.

Inicjatorzy mają w planie zebrać podpisy co najmneij 2000 osób. Jeśli się uda, projekt zostanie przedstawiony radnym. Jeśli to nie poskutkuje, podpisy będą zbierane pod referendum. Co wy, motocykliści sądzicie o skuteczności i funkcjonalności straży miejskiej?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 14
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:bili 21/03/2012 21:16

HWDPSM ityle

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę