tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kiedyś to kupujący wybierał pojazd. Teraz chcą za niego decydować urzędnicy. Szef Toyoty chce wolności w motoryzacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kiedyś to kupujący wybierał pojazd. Teraz chcą za niego decydować urzędnicy. Szef Toyoty chce wolności w motoryzacji

Autor: Andrzej Sitek 2024.01.26, 10:14 Drukuj

Akio Toyoda, wnuk założyciela Toyoty, podkreślił znaczenie wyboru i autonomii klientów w decydowaniu o przyszłości branży motoryzacyjnej.

Prezes Toyoty znany jest z chłodnego podejścia do fenomenu branży pojazdów zasilanych prądem. Toyoda ostatnio znowu zabrał głos i wyraził przekonanie, że pojazdy elektryczne osiągną maksymalnie 30-procentowy udział w rynku, a pozostała część zostanie podzielona między hybrydy, samochody na wodorowe ogniwa paliwowe i tradycyjne pojazdy spalające paliwo

NAS Analytics TAG

"W sytuacji, gdy miliard ludzi na świecie żyje bez elektryczności, ograniczanie ich wyborów i możliwości podróżowania poprzez produkcję drogich samochodów nie jest właściwą odpowiedzią" - powiedział Akio Toyoda. Następnie podkreślił, że decyzja o wyborze pojazdu danego typu powinna być podejmowana przez klientów, a nie ze względów regulacyjnych lub politycznych.

Warto przypomnieć, że podejście japońskiej marki do pojazdów elektrycznych o dawna jest zdecydowanie bardziej konserwatywne w porównaniu z niektórymi jej odpowiednikami w branży. Zaangażowanie firmy w pionierską technologię hybrydową nadało ton jej bardziej wyważonemu przejściu na mobilność zasilaną bateryjnie. Ta konserwatywna postawa odzwierciedla pragmatyczne podejście firmy do globalnej infrastruktury energetycznej, potrzeb klientów, istniejących flot pojazdów spalinowych, stanowiąc swego rodzaju opozycję dla dominującego trendu w kierunku szybkiego i wyłącznego przejścia na napęd elektryczny.

Przy okazji warto również przypomnieć wypowiedzi Akio Toyody z połowy 2022 roku. "Przereklamowane" - tak scharakteryzował całkowicie elektryczne samochody prezydent Toyota Motor Corporation, przemawiając również jako prezes Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów.

Toyoda skrytykował wówczas zwolenników elektrycznej mobilności, określając reklamową promocję pojazdów elektrycznych jako przerysowaną. Według szefa największego koncernu motoryzacyjnego na świecie opinia publiczna nie jest właściwie informowana o dwutlenku węgla emitowanym do atmosfery w związku z produkcją energii elektrycznej niezbędnej do funkcjonowania e-pojazdów. Według Toyody brak również informacji o całkowitych kosztach przejścia na mobilność elektryczną.

Prezydent Toyoty na tym nie poprzestał. Dodał również, że Japonii szybko zabraknie energii elektrycznej, jeśli wszystkie samochody na  drogach Kraju Kwitnącej Wiśni będą napędzane prądem. "W kraju takim jak Japonia, gdzie większość energii elektrycznej jest generowana przez spalanie węgla i gazu ziemnego, pojazdy elektryczne nie pomagają środowisku. Im więcej pojazdów elektrycznych budujemy, tym gorzej. Tym więcej dwutlenku węgla jest pompowane do atmosfery" - mówił wówczas Toyoda.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę