tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki Eliminator 400 debiutuje w Japonii. Cruiser dla pocztkujcych mgby trafi do Europy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki Eliminator 400 debiutuje w Japonii. Cruiser dla pocztkujcych mgby trafi do Europy

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.03.20, 07:17 Drukuj

Kawasaki zaprezentowało model Eliminator 400. To lekki cruiser dla początkujących, który wykorzystuje historyczną nazwę wycofaną z rynku w 2007 roku. Nowe wcielenie jest wyposażone w silnik, który znamy w Europie, więc motocykl mógłby z powodzeniem trafić na nasz kontynent. Co o nim wiemy?

Kawasaki Eliminator 400 pierwotnie miał oznaczenie modelowe ZL400 i był produkowany od 1986 do 1994 roku. Korzystał z silnika z modelu GPZ400R, ale moc i moment obrotowy były przekazywane na tylne koło za pomocą wału napędowego.

336x280
NAS Analytics TAG

W swoim najnowszym wcieleniu Kawasaki Eliminator 400 korzysta z silnika, który jest w modelach Ninja 400 i Z400. To oznacza, że maksymalna moc wynosi 45 KM, a maksymalny moment obrotowy to 37 Nm. Na wał napędowy nie ma co liczyć, bo producent zastosował tutaj łańcuch, podobnie jak w modelu Vulcan 650.

Eliminator 400 to przyjazny sprzęt - siedzisko umieszczono na wysokości 735 mm i dodatkowo można je obniżyć do 715 mm lub podwyższyć do 765 mm. W wersji SE motocykl ma obsługę nawigacji i kamery pokładowe z przodu i z tyłu, małą owiewkę oraz harmonijki na lagach. Oświetlenie wykonano w całości w technologii LED. Motocykl mógłby stanowić konkurencję dla Hondy Rebel 500.

Pozostaje czekać, czy i kiedy Kawasaki pójdzie za ciosem i przedstawi model Z400RS. Póki co Eliminator 400 jest dostępny tylko w Japonii, gdzie kosztuje równowartość 25,3 tys. zł w wersji podstawowej i 28,6 tys. zł w wersji SE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr