tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KYT - nowa marka kasków przebojem wdziera się do Polski NAS Analytics TAG

KYT - nowa marka kasków przebojem wdziera się do Polski

Autor: Artykuł sponsorowany 2017.03.20, 15:00 Drukuj

Od kilku lat, co bardziej uważni obserwatorzy sportów motorowych rangi mistrzostw świata np. Moto GP, Moto 2, MX GP zauważyli nową markę kasków na głowach czołowych zawodników. Kaski KYT znane już w innych częściach świata zadebiutowały w Europie w 2015 roku, a teraz podbijają nasze rodzime podwórko.

Filozofią marki jest tworzenie najwyższej jakości sportowych kasków motocyklowych w przystępnej cenie. W roku 2017 marka KYT oferuje w Europie już 10 modeli kasków w różnych segmentach (5 modeli kasków integralnych, 2 modele cross/enduro, 2 modele kasków otwartych "JET" i jeden model kasku "modularnego" z otwieraną częścią twarzową) wykonanych z wysokiej jakości materiałów takich jak włókna "Tri composit" oraz ADT "Advanced Thermoplast".  Dzięki kooperacji z SUOMY w zakresie designu, projektowania i badań KYT korzysta z bazy wieloletnich doświadczeń tej jednej z czołowych marek segmentu premium. Kaski KYT i Suomy wytwarzane są na tej samej linii produkcyjnej. Dział badań i stylizacji oraz magazyn znajduje się we Włoszech. Slogan marki KYT "World Class Helmets" nie jest „wyciągnięty z kapelusza” jeśli w 2016 roku KYT znalazł się wśród 20 najlepiej rokujących na świecie marek wg. magazynu "FORBES ".

Każdy nowy projekt przechodzi wielogodzinne testy we własnym tunelu aerodynamicznym. Ważna współpraca z kierowcami Mistrzostw Świata Moto GP jak Andrea Yannone i Aleix Espargaro, Moto 2, Moto 3 i World SBK pozwoliła na zoptymalizowaną pracę zespołu projektowego i w roku 2017  stworzenie dwóch racingowych kasków KR-1 i Thunderflash wykonanych z Tri compositu, o wadze odpowiednio 1350 i 1250 gramów.

Także na scenie Off-Road KYT kontynuuje zbieranie doświadczeń w najlepszej na świecie klasie MXGP. Wykonany z włókien węglowych kask KYT Strike - Eagle waży tylko 999 gramów i posiada aż 15 wersji kolorystycznych. Każdy gram wagi tego kasku kosztuje w Polsce mniej niż 1 zł!  Mimo licznych kontuzji i wypadków nasz Mistrz Świata MXGP Romain Febvre w sezonie 2016 sięgnął po prestiżowe zwycięstwo w pucharze narodów w motocrossie, a dzięki podpisaniu umowy ze zwycięskim Boano Racing Sport - Beta Team Factory kask KYT Strike Eagle trafił również do Mistrzostw Świata Enduro, gdzie jest testowany i optymalizowany w intensywnym i długotrwałym użytkowaniu.

Na polskiej scenie markę KYT reprezentuje nasz rodak, Mistrz Świata w Stunt GP Marcin "Korzeń" Głowacki, który wybrał model KR1 ze względu na jego niską wagę, duże pole widzenia oraz wysoką jakość wykonania.

Sieć dealerów marki KYT w Polsce rozwija się dynamicznie, choć jeszcze w wielu miastach Polski są poszukiwani dealerzy. Każdy klient może również kupić wybrany kask poprzez stronę www.kythelmets.pl z możliwością wysyłki lub odbioru osobistego u wybranego dealera.

Nasi kierowcy to:

 • Moto GP - Aleix Espargaro
 • Moto 2 - Xavier Simeone i Simone Corsi
 • Moto 3 - Andrea Locatelli
 • World SBK - Luca Scassa
 • World Endurance Championship - Luca Marconi
 • MXGP – Shaun Simpson, Romain Febvre , Matiss Karro , Steven Lenoir, Ken de Dycker
 • Enduro Championship - Luis Correia, Joni Kaivolainen
 • Stunt GP - Mistrz Świata Marcin "Korzeń" Głowacki
 • Stunt ATV - Leszek  "Leo" Gołaszewski 

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę