tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 KTM rusza do walki w Superbikach!
NAS Analytics TAG
moto lewy
moto prawy
cut left
cut right
Zobacz film i szczegóły »
?? loading...
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

KTM rusza do walki w Superbikach!

Autor: Lovtza 2008.12.22, 17:36 3 Drukuj

KTM rusza do walki w klasie Superbike. Na razie w niemieckiej serii IDM.

Austriacy rozszerzaj± swoje pole działania. Po do¶wiadczeniach zebranych w tym roku w 2008 FIM Superstock 1000 World Cup KTM przyspiesza rozwój swoich dwucylindrowców. W najbliższym sezonie 2009 dwie maszyny KTM RC8R przy udziale KTM Germany wezm± udział w niemieckiej serii IDM Superbike.

Za sterami motocykli zasi±d± młodzi, ale już do¶wiadczeni i ¶wietnie zapowiadaj±cy się kierowcy. Pierwszy z nich, doskonale znany redakcji, to Niemiec Stefan Nebel. Ten 27-letni zawodnik już trzykrotnie zdobył tytuł IDM Superbike. Drugi z zawodników to belgijski 25-latek Didier Van Keymeulen. Belg w sezonie 2005 wygrał FIM Superstock 1000 World Championship, a w tym sezonie ukończył zmagania w Supersport World Championship w pierwszej dziesi±tce.

Nowy zespół Superbike zarz±dzany będzie przez managera Konrada Hefele. Ten Bawarczyk od ponad dwudziestu lat zajmuje się zawodowo wy¶cigami wszelkich kategorii. Jak sam twierdzi: „Jestem przekonany o tym, że nasz mały, ale mocno zmotywowany team ma wyj±tkow± szansę sprawdzić się w prestiżowej serii IDM. Pomimo tego, że mamy mnóstwo pracy przed sob± w najbliższych pięciu miesi±cach już teraz z entuzjazmem i podnieceniem czekamy na pierwszy wy¶cig sezonu".

Oficjalna prezentacja nowego zespołu zaplanowana została na marzec 2009 w czasie targów motocyklowych w Dortmundzie. KTM i projekt startu RC8 Superbike w IDM 2009 będ± zdecydowanie „Ready to Race" przed 24 kwietnia, kiedy to zaplanowano pierwszy wy¶cig na Lausitz EuroSpeedway w Niemczech.

NAS Analytics TAG

Reklama


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę