tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jazda motocyklem pasem awaryjnym na autostradzie. Hiszpania zmienia przepisy, eby motocyklistom yo silepiej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jazda motocyklem pasem awaryjnym na autostradzie. Hiszpania zmienia przepisy, eby motocyklistom yo silepiej

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.22, 07:42 Drukuj

Hiszpania to jeden z największych rynków motocyklowych, co jest podyktowane specyfiką klimatu tego kraju. Dlatego jego władze bardziej zwracają uwagę na potrzeby kierujących jednośladami. Jednym z najnowszych pomysłów jest wpuszczenie motocyklistów na pasy awaryjne na autostradach. Są jednak pewne warunki.

Hiszpańscy motocykliści od lat starali się doprosić o udostępnienie im pasów awaryjnych w przypadkach, kiedy ruch na autostradzie jest gęsty. Jak informuje portal Le Repaire des Motards, wreszcie dopięli swego i w 2025 r. mają nadejść upragnione zmiany. Oczywiście nie będzie tak, że cały ruch motocyklowy przeniesie się na pas awaryjny, bo będą obowiązywać pewne zasady.

NAS Analytics TAG

Motocykliści będą mogli skorzystać z pasa awaryjnego, jeżeli na drodze szybkiego ruchu pojawi się zator. Warunki są dość proste - nie można przekraczać 30 km/h i trzeba ustąpić pierwszeństwa rowerzystom, pojazdom rolniczym oraz uprzywilejowanym.

Jak wygląda kwestia korzystania z pasa awaryjnego w Polsce? Czasami da się zaobserwować, że jest to typowa relacja na linii przepisy kontra user experience. W teorii zatrzymanie lub postój na tym pasie są dopuszczalne wyłącznie w stanie wyższej konieczności.

Warto wiedzieć, że w naszym ustawodawstwie to nie jest po prostu pas awaryjny, a pas awaryjnego postoju. To oznacza, że nie powinno się go używać do jazdy. Nieuzasadnione zatrzymanie się może skończyć się mandatem w wysokości 300 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr