tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 IDSM Wackersdorf - Polak ponownie na podium

IDSM Wackersdorf - Polak ponownie na podium

Autor: Gosia Mieloch 2010.08.10, 10:23 Drukuj

Polscy zawodnicy są w czołówce klasyfikacji cyklu EST

W sobotę 31. lipca na torze w Wackersdorf (Niemcy) odbyła się, tym razem jednodniowa, impreza z cyklu European Scooter Trophy 2010. Ze względu na bardzo napięty i nieracjonalny harmonogram czasowy czołowe zespoły takie jak AST, Racing Planet, Mieloch, G16 i Scooteria Spandau solidarnie zrezygnowały z uczestnictwa w wyścigu wielogodzinnym.

Po dwóch treningach kwalifikacyjnych klasy 3 pole position z czasem 59.401 wywalczył Szymon Rajczak #89 (Polini - Mieloch Racing Team). Wspaniałą wolę walki pokazał Ronnie Mengel, który pomimo bardzo poważnej i bolesnej kontuzji kolana, jakiej doznał podczas piątkowych treningów, uzyskał trzeci czas i nie zrezygnował z dalszego udziału w zawodach.

Swenja Mengel #24 po raz kolejny zdominowała wyścigi klasy 1 wygrywając oba biegi. W pierwszym biegu trzecie miejsce na podium zajęła także przedstawicielka płci pięknej Sophia Zoerner #52, która przejechała linię mety za bratem Maikiem Zoernerem #51. W drugim wyścigu drugie miejsce zdobył Denis Koch #4, trzecie Maik.

W klasie 2 niekwestionowanym zwycięzcą obu biegów został Marcus Andruchiewicz #8 (Scootershop 53 / Heidenau RT). Wspaniały styl jazdy i wolę walki zaprezentował Kevin Chadrysiak #82 z AST Racing Team startujący z drugiego pola. Podczas obu startów na skutek zalania się gaźnika ruszył do boju jako ostatni, z okrążenia na okrążenie wyprzedzając kolejnych rywali. Ostatecznie zajął trzecie i czwarte miejsce. W pierwszym biegu na drugiej lokacie uplasował się Czech Ondrej Honzak #77. Z kolei w drugim wyścigu drugie miejsce na podium wywalczył Maxa Moutschka #24 (Rollershop Frankfurt RT).

Pierwszy bieg królewskiej klasy 3 w wielkim stylu wygrał kontuzjowany Ronnie Mengel #19 (HK-Scooter Performance RT) pokonując Szymona Rajczaka #89 z Mieloch Racing Team i Maxa Kretschmera #13 ze Scootershop53 / Heidenau Racing Team. Niesamowity był również Jerzy Mieloch Jr #88 (Stage6 - Mieloch Racing Team), który nawiązał bezpośrednią walkę z Maxem dzielnie walcząc o trzecią pozycję. Ostatecznie przejechał linię mety na miejscu czwartym, przed szwajcarskim zawodnikiem Olivierem Knechtem #44 (WMS Racing Team) i Danielem Kochem #3 (Racing Planet RT). Denis Chadrysiak #81 z AST Racing Team z powodu wywrotki ukończył wyścig na piętnastej pozycji. Warto zaznaczyć, że pięciu czołowych zawodników wykręciło najlepsze czasy mieszczące się w jednej sekundzie!

Drugi wyścig rozpoczął się o zmroku o godzinie 21:20 na oświetlonym torze. Już podczas okrążeń rozgrzewkowych doszło do pierwszej kolizji. Ronnie Mengel zahaczył o Maxa Kretschmera i oboje się przewrócili. Szybko wstali i zdążyli dojechać na linie startu. Na skutek upadku Ronnie uszkodził chłodnicę. Defekt ten wykluczył go z dalszej rywalizacji. Ta wywrotka oraz panujące ciemności zwiększyły poziom adrenaliny nie tylko u zawodników, ale także u kibiców. Tuż po starcie prowadzenie objął Szymon Rajczak, niestety na jednym z zakrętów popełnił błąd, który natychmiast został wykorzystany przez Maxa Kretschmera #13 i Oliviera Knechta #44. Podążający za Maxem Olivier stracił hamulec, przewrócił się i zjechał do depo. Danielowi Kochowi #3 również udało się wyprzedzić Szymona Rajczaka #89 i przez kilka okrążeń dzielnie bronił drugiej pozycji. W końcu Szymon przystąpił do ataku, awansował na drugą lokatę, z okrążenia na okrążenie zmniejszając dystans do lidera – Maxa Kretschmera #14, który ostatecznie zwyciężył. Bieg ten okazał się pechowy dla Jerzego Mielocha Jr #88 (Mieloch Racing Team), który w pierwszym okrążeniu uczestniczył w kolizji z Timem Moserem #14, tracąc kilka pozycji. Jednak upór i wola walki sprawiły, że w błyskawicznym tempie odrabiał stracone miejsca kończąc wyścig na siódmej pozycji. Denis Chadrysiak uplasował się na czwartym miejscu.

Polscy zawodnicy są w czołówce klasyfikacji cyklu EST! Szymon Rajczak #89 z Mieloch Racing Team zajmuje obecnie drugą lokatę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Niemiec z piętnastopunktową stratą do lidera, a jego kolega z zespołu - Jerzy Mieloch Jr jest na miejscu piątym – na dwudziestu siedmiu zawodników! Kolejna runda w Liedolsheim 28-29. sierpnia z pewnością dostarczy wielu emocji! Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj.