tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda wesprze mode talenty w 2013 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda wesprze mode talenty w 2013 roku

Autor: Informacja prasowa 2012.11.14, 08:14 5 Drukuj

Honda potwierdziła swoje zaangażowanie w dwie serie wyścigowe przeznaczone dla młodych talentów w sezonie 2013 z nadzieją rozwoju przyszłych, motocyklowych mistrzów wyścigów na torze i w terenie.

Mistrzostwa Europy Honda 150 to seria motocrossowa, w której wystartować mogą zawodnicy, w wieku od 11 do 14 roku życia, którzy ścigać się będą podczas kolejnych rund MŚ FIM MX1 World Motocross, ucząc się jednocześnie od najlepszych na świecie.

NAS Analytics TAG

Koszt rocznych startów wyniesie 9,950 Euro (plus VAT), za które każdy uczestnik otrzyma na własność gotowy do startu motocykl Honda CRF150R, opony, paliwo, lubrykanty, serwis, a także pomoc trenerów i managerów. Zwycięzca mistrzostw w nagrodę otrzyma miejsce we wspieranym przez Hondę zespole i wystartuje w sezonie 2014 w serii EMX250.

Zawody Honda 150 European Championship będą miały swoją dedykowaną stronę internetową, na której już teraz chęć swojego udziału zgłaszać mogą przyszli zawodnicy: www.honda150championship.com/register.

Nieco starsi miłośnicy jazdy po torze wyścigowym - w wieku od 14 do 19 lat - swoich sił spróbować mogą w Pucharze Europy Juniorów. Honda została partnerem technicznym European Junior Cup, udostępniając uczestnikom nowy model CBR500R, który zadebiutował dzisiaj podczas targów motocyklowych EICMA w Mediolanie.

European Junior Cup to seria towarzysząca motocyklowym MŚ FIM World Superbike podczas ośmiu rund na europejskich torach, dając uczestnikom nie tylko możliwość uczenia się od najlepszych, ale także zaprezentowania swoich umiejętności przed tysiącami kibiców i najważniejszymi osobami w sporcie motocyklowym.

Każdy z uczestników otrzyma gotowy do startów motocykl Honda CBR500R z przestrzenią na owiewkach dla prywatnych sponsorów. W skład wartego 19,950 Euro (plus VAT) pakietu wchodzą także opony, paliwo, lubrykanty, serwis i pomoc podczas weekendów wyścigowych.

Uczestnicy EJC otrzymają także zapewniony udział w przedsezonowym obozie treningowym w Hiszpanii, a także całoroczne wsparcie trenerów i byłych, czołowych zawodników. Zwycięzca przyszłorocznej edycji w nagrodę otrzyma miejsce w zespole wspieranym przez Hondę i wystartuje w pełnym cyklu Mistrzostw Europy Superstock 600 w sezonie 2014.

W roku 2012 w serii EJC wystartowało trzech Polaków. Chętni do udziału w sezonie 2013 mogą zgłaszać się do startu poprzez stronę www.hondaproracing.com/europeanjuniorcup/register

"To dwie ekscytujące serie wyścigowe dla młodych talentów, które zorganizowane zostaną w ramach struktur MŚ World Motocross i World Superbik" - mówi Robert Watherston, Manager Honda Motor Europe ds. Sportów Motocyklowych - Obie serie podkreślają zaangażowanie Hondy w rozwój młodych talentów, w międzynarodowej rywalizacji."

"Podczas gdy model CRF150R to znany zwycięzca wyścigów i mistrzostw, CBR500R to ekscytująca nowość w słynnej rodzinie Hondy oznaczonej symbolem CBR. Zaprojektowano ją z myślą o torze wyścigowym i czerpiąc z wyścigowych doświadczeń Hondy. Oba motocykle będą idealne dla rozwoju sportowej kariery przez naszych młodych zawodników."

Wstępne kalendarze:

2013 Honda 150 European Championship

14 Kwietnia Arco di Trento, Włochy
21 Kwietnia Do Potwierdzenia
9 Czerwca Ernee, Francja
28 Lipca Lausitzring, Niemcy
18 Sierpnia Bastogne, Belgia
25 Sierpnia Matterly Basin, Wielka Brytania

2013 European Junior Cup powered by Honda Racing

29-31 Marca Obóz treningowy, Alcarras, Hiszpania
7 Kwietnia Aragon, Hiszpania
28 Kwietnia Assen, Holandia
12 Maja Monza, Włochy
30 Czerwca Imola, Włochy
4 Sierpnia Silverstone, Wielka Brytania
1 Września Nurburgring, Niemcy
6 Października Magny Cours, Francja
20 Października Jerez, Hiszpania

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr