tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Herlings i Cairoli - podwójne zwycięstwa w Finlandii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Herlings i Cairoli - podwójne zwycięstwa w Finlandii

Autor: Reklama 2013.07.16, 14:17 Drukuj

Podczas rozgrywanej w ubiegły weekend 12 rundy tegorocznej serii Motocrossowych Mistrzostw Świata, zawodnicy zagościli na torze w Hyvinkää, oddalonym o 60km na północ od Helsinek. Jeźdźcy startujący na oponach Pirelli zajęli pięć z sześciu czołowych miejsc na podium. Na wyboistym i technicznym torze w Finlandii najczęstszą specyfiką opon wybieraną przez zawodników były komplety Scorpion MX MidSoft 32F z przodu i Scorpion MX Soft 410 z tyłu. Pozwalały one uzyskać maksymalną trakcję, przy możliwie najłatwiejszej zmianie kierunku.

Włoch w natarciu

W Finlandii podwójnym zwycięstwem swój triumf przypieczętował Antonio Cairoli, który od trzech rund nie rozstaje się z najwyższym stopniem podium. Za jego plecami jak cień podążał Clement Desalle, któremu jednak zabrakło kilku sekund, aby odebrać Włochowi możliwość satysfakcji ze zwycięstwa. Do walki o podium włączyli się również inni Belgowie - Kevin Strijbos i Ken De Dycker. Ken dwukrotnie miał problemy ze startem, co wymagało intensywnego odrabiania strat i to właśnie one przesądziły o fakcie, że na trzecim miejscu w klasyfikacji zawodów znalazł się Strijbos. Od trzech rund nie zachwyca natomiast wicelider klasyfikacji Gautier Paulin, który wydaje się być już zmęczony sezonem i pogonią za niedoścignionym Cairolim.

Herling i reszta stawki

KTM w genialny sposób zaprogramował Jeffreya Herlingsa do wygrywania kolejnych zawodów. Podobnie jak podczas poprzednich rund, Holender i tym razem nie pozostawił żadnych złudzeń, co do faktu, kto w tym sezonie rządzi w MX2. Trudno mówić więc o jakiejkolwiek rywalizacji, kiedy pozostali zawodnicy pojawiają się na mecie blisko minutę za liderem a ich najlepszy czas okrążenia jest słabszy o niespełna dwie i pół sekundy - pogrom! Walka toczy się jedynie o pozostałe dwa miejsca na podium, w której udział biorą Jordi Tixier i Jose Butron. Niestety obaj panowie ostatnimi czasy prezentują niezbyt regularną formę. Nie mniej jednak, przewaga wypracowana podczas dotychczasowych rund pozwala im na spokojne dążenie do celu.

MX1 klasyfikacja zawodów:

1. Antonio Cairoli KTM Team Red Bull Factory
2. Clement Desalle Suzuki Team Rockstar Energy
3. Kevin Strijbos Suzuki Team Rockstar Energy
4. Ken De Dycker KTM Team Red Bull Factory
5. Van Horebeek Kawasaki Kawasaki Racing Team

MX1 klasyfikacja generalna (po 12 rundach):

1. Antonio Cairoli KTM p. 564
2. Gautier Paulin Kawasaki p. 465
3. Clement Desalle Suzuki p. 456
4. Ken De Dycker KTM p. 441
5. Kevin Strijbos Suzuki p. 365

MX2 klasyfikacja zawodów:

1. Jeffrey Herlings KTM Team Red Bull Factory
2. Dean Ferris Yamaha Team Monster Energy
3. Jordi Tixier KTM Team Red Bull Factory
4. José Butron KTM Team Silver Action
5. Alexandr Tonkov Honda Team Esta Motorsport

MX2 klasyfikacja generalna (po 12 rundach):

1. Jeffrey Herlings KTM p. 592
2. Jordi Tixier KTM p. 441
3. José Butron KTM p. 383
4. Christophe Charlier Yamaha p. 343
5. Glenn Coldenhoff KTM p. 326

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę