tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 HERO CHALLENGE - ONLY FOR TRUE HEROES
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

HERO CHALLENGE - ONLY FOR TRUE HEROES

Autor: Informacja prasowa 2020.07.09, 12:22 Drukuj

Nowy rozdział w historii sportów motocyklowych - tylko dla prawdziwych HEROSÓW! Najtrudniejszy, najdłuższy i najcięższy wyścig tego sezonu odbędzie się w dniach 12-13 września w Dąbrowie Górniczej.

Doskonale wiemy jak wygłodniali jesteście rywalizacji w ekstremalnym wydaniu. Odwołanie najciekawszych imprez w naszym kraju jak Red Bull 111 Megawatt czy Beskid HERO* wzbudziło w ekipie Sport UP (organizatora Beskid HERO oraz promotora Mistrzostw Świata SuperEnduro) chęć stworzenia całkowicie nowego formatu zawodów: trudnych, wymagających, hardcorowych, które wyłonią najbardziej wszechstronnych zawodników.

NAS Analytics TAG

Co więc powiecie na połączenie Hard Enduro, klasycznego Enduro, Cross-Country, Super Enduro i piaszczystego toru Motocross? Sześć godzin karkołomnej, wyciskającej siódme poty jazdy, która zweryfikuje Wasze umiejętności i sprawdzi kondycję w kilku najbardziej wymagających, motocyklowych dyscyplinach?

Otwierajcie kalendarze i rezerwujcie datę! 12-13 września 2020 roku odbędzie się pierwsza, historyczna edycja nowych zawodów HERO Challenge.

To właśnie wtedy 250 zawodników zmierzy się w zaciętej rywalizacji w sześciu kategoriach startowych: PRO, EXPERT, EXPERT MASTERS, KOBIETY, HOBBY, HOBBY MASTERS.

Uczestnicy zmierzą się w batalii z czasem oraz zróżnicowanym, wymagającym terenem, o którym nieco więcej opowiedział nam organizator i pomysłodawca - Tomasz Gagat:
- Pętla, którą tworzymy pod zawody wyniesie około 12-15 km. Śmiało możemy powiedzieć, że tak zróżnicowanej trasy nie było jeszcze na żadnych zawodach na świecie. Znajdą się na niej: strome, krótkie i techniczne zjazdy oraz podjazdy, przejazdy "na dziko" przez las (przez naturalne przeszkody jak powalone drzewa), kilkusetmetrowa sekcja ogromnych głazów, stworzona na wzór legendarnego Carl’s Dinner na Erzberg Rodeo, szybkie odcinki Cross Country wraz z przejazdem w głębokim piachu przez tor MX, sekcja SuperEnduro, klasyczne odcinki Enduro. Pętla będzie niesamowitą mieszanką specjalnych odcinków. Już nie mogę się doczekać, aby ją osobiście przetestować!

Do kogo skierowane są zawody?

Do każdego ridera - począwszy od zawodników Hard Enduro, poprzez miłośników Cross Country czy fanów Enduro, na pasjonatach Morocrossu kończąc. Wygrają Ci o najbardziej uniwersalnych umiejętnościach. Zawody przeprowadzone będą pod patronatem PZM, co oznacza, że mogą brać w nich udział zarówno zawodnicy z licencją jak i ci jej nie posiadający.

Jak wygląda formuła zawodów?

To wymagający i zróżnicowany, dwudniowy wyścig.

Dzień pierwszy

Prolog: przejazd na czas jednego pełnego okrążenia. Czas z prologu ustawi zawodników do wyścigu głównego.
Wyścig główny odbywać się będzie w formule zawodów Cross Country.
Kategoria: Hobby, Hobby Masters, Kobiety - 2h jazdy,
Kategoria: PRO, Expert, Expert Masters - 2,5h jazdy.

Dzień drugi

Wyścig w formule zawodów Cross Country na pętli w odwrotnym kierunku.
Kategoria: Hobby, Hobby Masters, Kobiety - 2,5h jazdy,
Kategoria: PRO, Expert, Expert Masters - 3h jazdy.
Klasyfikacja finalna będzie sumą czasu obu dni.

Gdzie zlokalizowane będą zawody?

Zawody rozegrane zostaną na terenie toru motocrossowego MXDG w Dąbrowie Górniczej oraz obszarze wokół niego. To niesamowite miejsce z ogromnym potencjałem. Na dzień dzisiejszy MXDG to dwa tory motocrossowe, tor do nauki jazdy dla dzieci oraz dwa tory SuperEnduro (dla początkujących oraz zaawansowanych riderów). W najbliższym czasie powstanie także próba Enduro i park do Freestyle Motocrossu.

Kiedy wystartuje rejestracja?

Zapisy ruszą 21 lipca, a limit miejsc podczas zapisów wynosi jedynie 220 osób. Kto pierwszy ten lepszy!

*Pomimo naszych ogromnych starań tegoroczna edycja międzynarodowych zawodów Beskid HERO - hard enduro rally ze względów niezależnych od organizatora nie odbędzie się. Szykujcie się jednak na solidny wycisk w przyszłym roku, kiedy to wrócimy ze zdwojoną siłą!

Więcej informacji na STRONIE i na WYDARZENIU

Organizator - Agencja Sport UP

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr