tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gymkhana GP - po raz pierwszy w Szczecinie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Gymkhana GP - po raz pierwszy w Szczecinie

Autor: Monika "Pacyfka" Pogoda 2012.09.10, 15:34 Drukuj

Takich motocyklowych zawodów Szczecin jeszcze nie widział - po raz pierwszy w historii tego miasta zorganizowano imprezę dla miłośników walki z różnobarwnymi pachołkami.

W sobotę 1 września na torze kartingowym spotkali się zarówno doświadczeni bywalcy zawodów organizowanych od dwóch lat w innych miastach, jak i nowicjusze, głównie mieszkańcy Pomorza Zachodniego, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować swych sił w tej konkurencji. Gymkhana polega na pokonaniu sprawnościowego toru złożonego ze slalomów, rotacji i innych figur, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą ilością błędów, co wymaga od jeźdźca wielkiej precyzji i perfekcyjnego opanowania maszyny. Gymkhana od dwóch lat obecna w Polsce zdobywa coraz większą popularność wśród motocyklistów. Jest to dyscyplina nie tylko widowiskowa i dająca wiele wspaniałych przeżyć, ale także zwiększająca bezpieczeństwo jazdy, szczególnie w survivalu ruchu miejskiego, gdzie umiejętność zrobienia uniku może decydować o kolizji lub jej uniknięciu.

Impreza zorganizowana została przez szczecińską grupę Gymkhana Poland i miała na celu popularyzację Gymkhany wśród motocyklistów Szczecina i okolic. Dlatego też organizatorzy szczególną troską otoczyli amatorów-debiutantów, którzy zjawili się na torze rano by odbyć sesje treningowe pod opieką i kierunkiem doświadczonych zawodników, wśród których największą pasją pedagogiczną wykazał się Adam "Instruktor" Sylwanowicz, instruktor nauki jazdy i utytułowany mistrz GP8 i rekordzista Polski w Giętarze (13,21sek), który przed właściwymi zawodami poprowadził także konkurs GP8, czyli pięciokrotne przejechanie egzaminacyjnej ósemki na czas.

Tak więc nowicjusze mieli nie tylko okazję pobrać nauki od wyjadaczy Gymkhany, ale też podziwiać ich w akcji, gdyż w zawodach wystartowało wielu utytułowanych zawodników, którzy zdobywali już miejsca na podium w czasie ogólnopolskich rozgrywek Hondy. Połowa z pierwszej dziesiątki aktualnej klasyfikacji generalnej była obecna na szczecińskiej imprezie, oprócz Pomorza reprezentowane były Gdańsk, Kraków, Wrocław, Warszawa i Środa Wielkopolska.

Poziom tej doborowej stawki był wyrównany, więc rywalizacja o miejsca na podium przebiegła bardzo dramatycznie. W pierwszym przejeździe Grzesiek Uliński z Warszawy przejechał trasę najszybciej - 1:19,70, ale że w mocnym złożeniu zahaczył o 45cio-centymetrowy pachołek kierownicą (!) do jego czasu dodana została sekunda, która zdecydowała o tym że na prowadzenie wyszedł szczecinianin Rafał "Rufi" Dziki-Sereda, zwany "Złotym Dzieckiem", a po wrocławskiej rundzie zawodów Hondy "Czarnym Koniem" (zdobył tam 2. miejsce i Puchar Prezesa). Rufi w czystym przejeździe osiągnął czas 1:20,00 - jak widać, mimo stosunkowo długiej trasy, różnice były minimalne.

Drugi przejazd konkursowy rozegrano startując według czasów z pierwszego, począwszy od najwolniejszego zawodnika, a o miejscu w końcowej klasyfikacji decydowała suma czasów z obu przejazdów. Pojedynek między Grześkiem a Rufim "Czarnym Koniem" zakończył się zwycięstwem reprezentanta stolicy który ustanowił rekord toru (1:19,60) i zajął miejsce na szczycie pudła. Jako trzeci na podium znalazł się Kamil "Mikrofon" Dolecki ze Szczecina, obecnie będący na 6. miejscu krajowej tabeli.

Niezagrożoną zwyciężczynią kategorii płci pięknej (przepięknej!) została Ola Frost z Gdańska, dziewczyna która wygrała kategorię kobiet już w pierwszych zawodach ogólnopolskich w których wystartowała rok temu i od tej pory nie zdarzyło się, by nie stanęła na podium w tej kategorii. Ponadto zajęła siódme miejce w kategorii open Gymkhany oraz drugie miejsce w konkursie GP8 (czas 34,13 sek). Pudło tej konkurencji uzupełnili Oscar Kubicki z Wrocławia (1. miejsce - 32,37 sek) i "Mikrofon" (3. miejsce - 32,97 sek).

Spośród debiutantów wyróżnili się: osiemnastoletni Tomek "Smelka" Smela, który został najwyżej sklasyfikowaną "świeżynką" obejmując miejsce ósme w Gymkhanie i piąte w GP8, oraz jego rówieśnik Łukasz "Ciut11" Musieliński, który przejechał tor w niespotykanym stylu stunterskim wykonując efektowne drifty. Po pierwszym przejeździe miał piąty czas (!) ale w drugim nie poprawił pomyłki trasy, przez co jego wynik nie był klasyfikowany. Ciut podbił serca licznie zgromadzonej publiczności wykonując w przerwach pomiędzy poszczególnymi punktami programu niesamowite popisy stunterskie na swoim motocyklu.

Impreza spełniła zatem swoje założenia, popularyzując Gymkhanę wśród motocyklistów Szczecina i okolic, a szczecinianom dała w końcu możliwość startowania bez uprzedniego zarywania nocki w drodze. Geografia tegorocznych rozgrywek Hondy powoduje bowiem, że docierając na cztery rundy zawodów muszą pokonać łącznie 4600 km, najwięcej ze wszystkich drużyn w Polsce...

Gymkhana GP Szczecin trening
Gymkhana GP Szczecin zawodnicy
Gymkhana GP w Szczecinie 2012
Gymkhana GP w Szczecinie 2012 Honda
Nawrot Gymkhana GP w Szczecinie 2012
Plac Gymkhana GP w Szczecinie 2012
Start Gymkhana GP w Szczecinie 2012
Gymkhana GP Szczecin
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Gymkhana GP Szczecin 2012
Gymkhana GP Szczecin 2012 Hornet
Gymkhana GP Szczecin 2012 L
Gymkhana GP Szczecin 2012 nawrot
Gymkhana GP Szczecin 2012 na starcie
Gymkhana GP Szczecin 2012 plac
Gymkhana GP Szczecin 2012 poczatki
Gymkhana GP Szczecin 2012 zakret
Gymkhana GP Szczecin 2012 zawodnicy
Gymkhana GP Szczecin Honda
Gymkhana GP Szczecin jazda
Gymkhana GP Szczecin na placu
Gymkhana GP Szczecin na torze
Gymkhana GP Szczecin przejazd
Gymkhana GP Szczecin tor kartingowy
Gymkhana GP Szczecin 2012 Stunt Show
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka 420
NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę