tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Japonii odbędzie się - ryzyko jest znikome NAS Analytics TAG
2019 11 03 KTM EXC Zestaw Bonusowy 2020 billboard
NAS Analytics TAG

GP Japonii odbędzie się - ryzyko jest znikome

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.07.26, 12:13 Drukuj

„Można bez wątpienia powiedzieć, że ryzyko napromieniowania w trakcie imprezy wyścigowej jest znikome” 

W ostatnim czasie trwa walka pomiędzy Dorną Sports – zarządcą serii MotoGP, a zawodnikami królewskiej klasy. Kierowcy nie chcieli lecieć na tor Twin Ring Motegi ze względu na niebezpieczeństwo promieniowania, a zarząd powołując się na opinie rządowe oraz Światowej Organizacji Zdrowia, twierdzi, że niebezpieczeństwa nie ma. Przypomnijmy, że całe zamieszanie jest skutkiem trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły Japonię w marcu.

Aby potwierdzić brak zagrożenia, Dorna zleciła niezależnej firmie - APRA wykonanie badań pod względem rozegrania rudny Motocyklowych Grand Prix. Pełen raport jeszcze nie jest dostępny, ale FIM udostępnia już jego pierwszą, skróconą wersję, z którą możecie się zapoznać.

Fédération Internationale de Motocyclisme:

„APRA, agencja powołana do stworzenia takiego raportu, zmierzyła poziomy promieniowania ze wszystkich źródeł, włączając w to powietrze, środowisko i pożywienie. Ostateczny wniosek brzmi, że bazując na oszacowanych dawkach, można bez wątpienia powiedzieć, że ryzyko promieniowania w trakcie imprezy wyścigowej jest znikome.”

Na podstawie pełnego raportu, który zostanie opublikowany pod koniec tego tygodnia, FIM wraz z Dorną Sports ogłoszą, że o ile nie wydarzą się inne wypadki, GP Japonii odbędzie się w zaplanowanym terminie 2. października.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę