tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Czech - Max Nagl i Dylan Ferrandis wygrywają

GP Czech - Max Nagl i Dylan Ferrandis wygrywają

Autor: Reklama 2016.07.26, 12:02 Drukuj

Zawodnicy Pirelli, Max Nagl i Dylan Ferrandis, wygrywają GP Czech w swoich klasach.

Po czterotygodniowej przerwie tor Loket przywitał zawodników podczas GP Republiki Czeskiej, trzynastej rundy Mistrzostw Świata FIM w Motocrossie. Czeski tor charakteryzuje się twardym, śliskim podłożem, a z powodu letnich deszczy był jeszcze bardziej wymagający. Oczywistym wyborem dla zawodników Pirelli była opona Scorpion MX32 Mid Soft 80/100-21.

Max Nagl zdobył najwyższy stopień podium w MXGP wygrywając obydwa wyścigi. Niemiec nie popełniał błędów na wymagającym torze. Drugie miejsce przypadło Timowi Gajserowi, który kończył obydwa wyścigi za plecami Nagla. Słoweniec utrzymał prowadzenie w generalce, posiada 109 punktów przewagi nad drugim Romainem Febvre. Febvre był trzeci, a jego zespołowy kolega Jeremy Van Horebeek piąty. W klasie MXGP wybór opon dyktowała ograniczona przyczepność, stąd najlepszym wyborem były opony Pirelli Scorpion MX32 Mid Soft 120/90-19 z tyłu. Jedynie Tony Cairoli zdecydował się na ogumienie w rozmiarze 110/90-19.

Scorpion MX32 Mid Soft 110/90-19 wybierane były także przez zawodników klasy MX2. Jeffrey Herlings nie startował w zawodach z powodu kontuzji, co dało możliwość zwyciężyć Dylanowi Ferrandisowi. Zawodnik Kawasaki wygrał obydwa wyścigi. Drugi był Jeremy Seewer, który zrównał się punktami w GP z Maxem Anstie.