tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary - gdzie jest ich najwięcej? Odpowiedź na to pytanie może cię mocno zaskoczyć
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary - gdzie jest ich najwięcej? Odpowiedź na to pytanie może cię mocno zaskoczyć

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.28, 14:24 Drukuj

Ich zwolennicy mówią, że poprawiają bezpieczeństwo na drogach. Przeciwnicy uważają, że są maszynkami do zarabiania pieniędzy. Fotoradary i systemy odcinkowego pomiaru prędkości to już powszechne zjawisko na polskich drogach. Pojawiają się nawet na autostradach. Gdzie jest ich najwięcej? Odpowiedzi mogą was zaskoczyć.

Żeby poszukać odpowiedzi na pytanie, gdzie jest najwięcej fotoradarów, zajrzałem na stronę SCDB.info, która uchodzi za największą bazę fotoradarów na świecie. Jest ona kompatybilna z różnymi typami nawigacji. Zawiera nie tylko klasyczne fotoradary, ale również odcinkowe pomiary prędkości, kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle i wiele innych. Baza danych obejmuje aż 109 krajów!

NAS Analytics TAG

Według bazy SCDB, na świecie są łącznie 111 574 urządzenia, które rejestrują przekroczenia prędkości i inne przewinienia. Najwięcej znajduje się w Europie. Na naszym kontynencie jest 65 481 "puszek". Na drugim miejscu jest Ameryka Południowa z liczbą 19 891 szt., a podium zamyka Azja z wynikiem 13 361 szt.

W światowym rankingu przoduje... Rosja. W tym kraju znajduje się 18 416 urządzeń do dyscyplinowania kierowców, w tym 2843 urządzenia rejestrujące przejazd na czerwonym świetle, 13 235 fotoradarów, 156 urządzeń łączących różne funkcje, 1629 zestawów do odcinkowego pomiaru prędkości i 553 inne sprzęty do temperowania piratów drogowych. Drugie miejsce zajmuje Brazylia. Tu zamontowano 17 619 urządzeń, w tym 1139 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle, 13 717 fotoradarów, 2672 urządzenia kombinowane, 85 urządzeń w kategorii "inne" i tylko 6 zestawów do odcinkowego pomiaru prędkości.

Na trzecim miejscu są... Włochy. Choć to kraj o wiele mniejszy np. od Rosji, to jest tu łącznie 11 196 pułapek, w tym 2278 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle, 8056 fotoradarów, 184 urządzenia kombinowane, 623 zestawy do odcinkowego pomiaru prędkości i 55 innych urządzeń. Polska wypada na tym tle dość blado, co niektórych z pewnością ucieszy. Mamy 876 urządzeń, w tym 183 rejestratory przejazdu na czerwonym świetle, 523 fotoradary, 38 urządzeń kombinowanych i 132 zestawy do odcinkowego pomiaru prędkości.

W podziale na konkretne grupy urządzeń sytuacja wygląda już nieco inaczej. Na przykład w dyscyplinowaniu kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle przodują Stany Zjednoczone, gdzie zamontowano 3959 rejestratorów. Z kolei najwięcej zestawów do odcinkowego pomiaru prędkości ma Wielka Brytania i są ich tam 2652.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę