tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 FMX to też wypadki i kontuzje NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

FMX to też wypadki i kontuzje

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.01.29, 17:06 4 Drukuj

Wielu uważa, że oglądanie, a tym bardziej wykonywanie takich tricków daje nieopisaną dawkę emocji i adrenaliny, natomiast inni twierdzą, że to czyste szaleństwo

Wszyscy kiedyś słyszeli o sporcie zwanym Freestyle Motocross. Jeśli nie słyszeli, to na pewno się z nim spotkali, nawet nie wiedząc, że nazywa się FMX. Dzieje się tak, ponieważ FMX jest dyscypliną stworzoną po to, aby była widowiskowa. Wywodzi się ze zwykłego motocrossu, podobnie jak motocykle tam używane. Głównymi różnicami są krótsze siedzenia oraz błotniki, powycinane otwory w plastikach (aby kierowca miał za co złapać motocykl w powietrzu) oraz przyjazna trickom kierownica.

W dużym skrócie, założeniem FMXu jest wybijanie się w powietrze na motocyklu, wykonywanie jak najbardziej odjechanych ewolucji w czasie lotu i udane lądowanie. Taka kombinacja wykonywana wielokrotnie przez różnych kierowców, przyciąga na zawody Freestyle Motocrossu rzesze publiczności. Wielu uważa, że oglądanie, a tym bardziej wykonywanie takich tricków daje nieopisaną dawkę emocji i adrenaliny, natomiast inni twierdzą, że to czyste szaleństwo.

Ci drudzy może mają trochę racji, ponieważ FMX to nie tylko swawolne latanie na zmodyfikowanej crossówce. Jak to zwykle bywa, są wzloty i upadki. Niestety w przypadku występowania słusznych prędkości, niemałych wysokości i pokręconych ewolucji, lądowania mogą czasem okazać się bardzo bolesne...

Zapewne padną pytania o tytuł podkładu muzycznego. Podaję więc zawczasu: Cameron Mesirow - Save Me.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:dodas 02/02/2010 22:02

boli od samego patrzenia

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę