tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Hypermotard 698 Mono - opis, zdjcia, dane techniczne. Nowy wzr dla drogowych supermoto
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Hypermotard 698 Mono - opis, zdjcia, dane techniczne. Nowy wzr dla drogowych supermoto

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.02, 17:47 Drukuj

Niedawno Ducati przedstawiło nowy silnik Superquadro Mono i zgodnie z zapowiedzią, 2 listopada pojawił się pierwszy motocykl, który będzie nim napędzany. Hypermotard 698 Mono to powrót marki do jednocylindrowych maszyn drogowych w stylu supermoto. Jest mocny i naszpikowany elektroniką, która pozwoli czerpać pełnię radości z jazdy.

Nowy silnik Superquadro Mono ma pojemność 659 cm3, maksymalną moc 77,5 KM, ale za pomocą wyścigowego układu wydechowego można ją zwiększyć do 85 KM. Wywodzi się z silnika Ducati Panigale 1299, po którym odziedziczył tłok o średnicy 116 mm, komorę spalania, tytanowe zawory dolotowe i stalowe zawory wydechowe. Maksymalny moment obrotowy wynosi 68 Nm.

NAS Analytics TAG

Motocykl jest kompaktowy i lekki, a jego masa bez paliwa wynosi 151 kg. Cienkie ścianki kratownicowej ramy sprawiają, że waży zaledwie 7,2 kg. Zawieszenie składa się z widelca Marzocchi, który waży 8,1 kg oraz lekkiego, dwustronnego wahacza z centralnym amortyzatorem. Zawieszenie jest w pełni konfigurowalne. Z przodu zamontowano tarczę Brembo o średnicy 330 mm, która została stworzona specjalnie dla tego modelu i jest wykonana m.in. z aluminium. Z tyłu jest tarcza o średnicy 240 mm, która również została zaprojektowana dla modelu Hypermotard 698 Mono. Ergonomia została opracowana z myślą o szybkim pokonywaniu zakrętów.

W kwestii elektroniki dzieje się bardzo dużo. Na pokładzie są Cornering ABS, Ducati Traction Control, Ducati Wheelie Control, Engine Brake Control, Ducati Power Launch i Ducati Quick Shift. Quick shifter jest dostępny jako akcesorium i pojawia się w standardzie w wersji RVE. Układ ABS zyskał funkcję Slide-by-Brake, która pozwala wprowadzać tylne koło w uślizg bez konieczności wyłączania go. Dla chętnych jest możliwość całkowitej dezaktywacji systemu dla tylnego koła i wtedy ABS działa z przodu, ale bez wspomagania w zakrętach. Do dyspozycji kierowcy są cztery tryby jazdy - Sport, Road, Urban i Wet. Informacje są pokazywane na wyświetlaczu LCD o przekątnej 3,8".

Ducati Hypermotard 698 Mono będzie dostępny także dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2. Motocykl pojawi się w salonach już od stycznia w kolorze Ducati Red. Wersja RVE będzie miała dodatkowe grafiki ozdobne, czarną ramę i quick shifter w standardzie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr