tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykl crossowy Ducati oficjalnie potwierdzony, Tony Carioli kierowc testowym. Pierwszy film z prototypem w akcji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykl crossowy Ducati oficjalnie potwierdzony, Tony Carioli kierowc testowym. Pierwszy film z prototypem w akcji

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.10.24, 17:07 Drukuj

Ducati oficjalnie potwierdziło coś, co od dawna już nie było tajemnicą, a chodzi o wejście włoskiej marki do świata motocrossu. Plotki przybrały na sile, kiedy z KTM odszedł Antonio Cairoli, którego łączono właśnie z przejściem do Ducati. Co planuje włoski producent? Kiedy możemy się spodziewać pierwszych startów?

Ducati oficjalnie potwierdziło swoją chęć wkroczenia do świata motocrossu. Ma w tym pomóc Antonio Cairoli, który rozstał się z KTM po latach współpracy i teraz będzie kierowcą testowym w szeregach włoskiej marki. Potwierdzono też, że prace nad prototypem trwały już od dwóch lat i motocykl zadebiutuje w sezonie 2024, kiedy to wystartuje w Italian Motocross Championship. Start w serii krajowej będzie testem rozwiązań zastosowanych w jednośladzie, zanim producent pójdzie dalej.

NAS Analytics TAG

Ducati zapowiada w komunikacie prasowym, że oprócz maszyn wyścigowych przedstawi też motocykle produkcyjne, które trafią do salonów. Na potrzeby startów w motocrossie podpisano wieloletni kontrakt z Maddii Racing. Jako drugi kierowca testowy i jednocześnie zawodnik został zakontraktowany Alessandro Lupino, który jest ośmiokrotnym mistrzem Włoch.

- Jestem dumny, że mogę ogłosić wejście Ducati do motocrossu. To zupełnie nowy świat, do którego chcemy wnieść nasz talent do projektowania lekkich motocykli o wysokich osiągach i doskonałych komponentach, które przede wszystkim ekscytują coraz większą rzeszę motocyklistów. Wierzymy, że tor jest najlepszym laboratorium do testowania motocykli, które później udostępnimy klientom i entuzjastom. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z niekwestionowanym mistrzem, którym jest Tony Cairoli, który wraz z pasją i poświęceniem wielu z nas z Borgo Panigale sprawi, że Ducati stworzy w świecie off-road równie doskonałe produkty, jak pokazaliśmy to na asfalcie. Start projektu jest możliwy dzięki doskonałym wynikom firmy z ostatnich lat i potwierdza nasze pragnienie bycia obecnym w nowych światach, rozmawiać z nowymi motocyklistami i rozszerzać społeczność Ducati - powiedział Claudio Domenicali, prezes Ducati Motor Holding.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią świata Ducati, który od zawsze symbolizuje włoskiego ducha i rozpocząć tę ekscytującą i nową przygodę w całkowicie włoskim projekcie. Możliwość przyczynienia się do rozwoju motocykla crossowego z Borgo Panigale to dla mnie spełnienie marzeń i źródło wielkiej dumy - dodał Antonio Cairoli.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr