tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati Corse Off-Road zajmie się terenowymi aktywnościami włoskiej marki. Paolo Ciabatti będzie miał nową rolę
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati Corse Off-Road zajmie się terenowymi aktywnościami włoskiej marki. Paolo Ciabatti będzie miał nową rolę

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.12.22, 07:15 Drukuj

Ducati poinformowało o dalszych krokach związanych z wejściem marki do świata wyścigów motocross. Producent powołał off-roadowy oddział Ducati Corse. Na jego czele stanie Paolo Ciabatti, który dotychczas pełnił rolę dyrektora sportowego Ducati Corse. Wiadomo już, kto go zastąpi w wyścigach drogowych.

Ducati kontynuuje dawkowanie informacji o swoim motocrossowym projekcie. Producent powołał do życia off-roadową dywizję Ducati Corse, a na jej czele stanie Paolo Ciabatti, który od 2013 r. pełnił rolę dyrektora sportowego w Ducati Corse. Ciabatti będzie raportował bezpośrednio do prezesa marki. Jego miejsce w Ducati Corse zajmie Mauro Grassilli, który dotychczas zajmował się marketingiem i kwestiami sponsorskimi. W nowej roli zostanie dyrektorem ds. sportowych, marketingu i komunikacji. Jego szefem będzie Luigi Dall'Igna.

NAS Analytics TAG

Od nowego roku Paolo Ciabatti nie będzie już zajmował się Mistrzostwami Świata Superbike oraz MotoGP. Pod jego opieką pozostawiono serie krajowe w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii i oczywiście we Włoszech. Paolo Ciabatti był dyrektorem sportowym Ducati Corse od 2013 r., więc w Ducati Corse Off-Road będzie właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

W październiku Ducati przestało trzymać wszystkich w niepewności i oficjalnie przyznało się do swojego motocrossowego projektu. W 2024 r. producent wystawi zespół fabryczny w mistrzostwach Włoch. Prace nad motocyklem z silnikiem o pojemności 450 cm3 trwały dwa lata. Włosi nie są jednak osamotnieni w swoich działaniach i planach, ponieważ swój projekt motocrossowy zaprezentował również brytyjski Triumph. Obie marki pojawią się również w MXGP, ale mają na to różne plany.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę