tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Diverse Night Of The Jumps 2014 - działo się!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Diverse Night Of The Jumps 2014 - działo się!

Autor: Informacja prasowa 2014.03.24, 11:33 Drukuj

W sobotę w wypełnionej po brzegi ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu najlepsi zawodnicy Freestyle Motocrossu walczyli o punkty klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Zwycięzcą został Libor Podmol, podobnie jak w 2006 roku, kiedy to Mistrzostwa Świata FMX - Diverse NIGHT of the JUMPs po raz pierwszy gościły w Polsce. Czech pokonał swoim fantastycznym przejazdem lidera klasyfikacji generalnej Maikela Melero.

W stawce dwunastu zawodników znalazło się dwóch reprezentantów naszego kraju. Marcin Łukaszczyk i Artur Puzio pokazali się z bardzo dobrej strony. Obaj zanotowali solidne występy, w których nie zabrakło Backflipów z kombinacjami. Polacy pokazali, że jako kraj, w którym uprawianie FMX’u jest utrudnione chociażby ze względu na warunki pogodowe, nie mamy się czego wstydzić.

Dobre przejazdy, które jednak nie wystarczyły na wejście do finału zaliczyli Hannes Ackermann i Petr Pilat. W podobnej sytuacji po pierwszych przejazdach znaleźli się również Jose Miralles i Massimo Bianconcini. Do drugiej fazy rozgrywek sobotniego wieczoru weszli natomiast: Maikel Melero, Rob Adelberg, Libor Podmol, Remi Bizouard, Dany Torres i Brice Izzo.

Ponad 8 tysięcy zgromadzonych widzów z entuzjazmem kibicowało najmłodszym adeptom motocrossu oraz Patrykowi Siekajowi na quadzie, którzy zaprezentowali się w przerwie pomiędzy głównymi rozgrywkami. Różnorodność dyscyplin oraz żywiołowe reakcje publiczności pokazały, że Diverse NIGHT of the JUMPs to nie tylko Freestyle Motocross, ale święto wszystkich miłośników sportów motorowych i ekstremalnych.

W konkursie na najlepszy Whip poza czwórką zagranicznych zawodników wystąpili obaj Polacy. Po pierwszej rundzie do rozgrywki finałowej awansowali Dany Torres, Massimo Bianconcini i Marcin Łukaszczyk, który bez kompleksów walczył z utytułowanymi rywalami. Marcin zaprezentował między innym Heelclicker Whipa, który jest dość trudną ewolucją. Zwycięzcą konkursu został Dany Torres, ale widać było, że dla publiczności zgromadzonej w ERGO ARENIE wygranym jest Polak.

W konkursie Maxxis Highest Air rywalizowali Maikel Melero, który odpadł już na wysokości 7 metrów oraz Jose Miralles i Massimo Bianconcini. Emocjonujący pojedynek Hiszpana z Włochem zakończył się na wysokości 8,8 metra, kiedy to Bianconcini zepsuł drugą próbę, a Miralles przeskoczył czysto za pierwszym podejściem.

Finały zapowiadały się niezwykle wyrównane i takie też były. Każdy z zawodników celował w podium i każdy z nich miał tricki warte sporej ilości punktów, które mogły zapewnić wejście na najwyższy stopień. Riderzy, dzięki niesamowitemu dopingowi widzów, dali z siebie 150%. Przejazd po przejeździe padały tak ekstremalne tricki jak: Ruler Flip (Bizouard, Adelberg), Seat Grab Indy Flip (Torres, Podmol), Underflip (Podmol, Izzo), czy Oxecutioner Flip i Paris Hilton Flip w wykonaniu Dany’ego Torresa. Najbardziej zacięty pojedynek o pierwsze miejsce stoczyli lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw - Maikel Melero i Libor Podmol. Obaj wyciągnęli na koniec przejazdów swoje asy z rękawa. W przypadku Melero był to Double Grab Flip, a w przypadku Podmola Surfer Flip. Ten zupełnie nowy trick, który wyszedł Czechowi niemal idealnie, zapewnił mu pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Podczas konferencji prasowej Rob Adelberg, który startował w takich zawodach jak X Games i zwyciężał w serii Red Bull X-Fighters, stwierdził, że Diverse NIGHT of the JUMPs są jednymi z najlepiej zorganizowanych zawodów, w jakich kiedykolwiek startował. Pokazuje to, że dzięki wsparciu marki Diverse, pracy organizacyjnej Agencji Sportainment oraz warunkom, jakie oferuje ERGO ARENA, polskie Grand Prix stało się mocnym punktem serii Mistrzostw Świata.

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Polecamy pełną fotorelację z polskiej rundy Diverse Night Of The Jumps (44 zdjęcia):

Rob Adelberg na Diverse Night Of Tje Jumps
Rob Adelberg one hand seat grab
Skok quadem
Superman flip
Superman flip na Diverse Night Of The Jumps
Swietowanie na Diverse Night Of The jumps
Diverse Night Of The Jumps w Gdańsku - zdjęcia - FOTORELACJA
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Lazyboy Flip Dany Torresa
NAS Analytics TAG
Libor Podmol
Libor Podmol na podium Diverse Night Of The Jumps
Maikel Melero backflip indianair
... więcej zdjęć »
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę