tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 DJI Matrice 210 V2 jako dron Policji do rejestrowania wykrocze. Film z uycia na ulicy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

DJI Matrice 210 V2 jako dron Policji do rejestrowania wykrocze. Film z uycia na ulicy

Autor: Alonzo 2021.01.23, 10:33 3 Drukuj

Dron DJI Matrice 210 V2 został kupiony przez Policję w ubiegłym roku. Niedawno policjanci zakończyli szkolenie w zakresie jego eksploatacji, a teraz zaczęli go używać przeciwko kierowcom, łamiącym przepisy.

Patrząc na ten film, trochę przypominają mi się sceny z komedii Barei. Odnoszę wrażenie, że na przedstawionym przez portal Interia filmie, skład osobowy grupy puszczające drona jest niewspółmierny do postawionego przez policjantami zadania. Może to moje błędne odczucia.

NAS Analytics TAG

Dron DJI Matrice 210 V2 waży prawie 5 kilogramów. Nie jest to więc dziecinna zabawka. W dobrych warunkach można nim polecieć na odległość 5 kilometrów, czyli będąc w centrum większości polskich miast i miasteczek można nim patrolować praktycznie cały teren. Dron ma być wykorzystywany do śledzenie z góry wykroczeń kierowców, na przykład najeżdżania na ciągłe linie, wyprzedzania w niedozwolonych miejscach itp. Oczywiście dron nie daje kierowcy żadnych szans na uniknięcie złapania. Nie będzie go widać w aplikacjach typu "Janosik". I tu pojawia się problem.

Aktualnie wszystkie loty dronami w Polsce powinny być zgłaszane w aplikacji DroneRadar. Obowiązek ten wprowadziła ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 roku, związana z pandemią SARS-CoV-2. Tak, teraz możecie zjechać na dół i napisać w komentarzach, co myślicie o lotach dronem i rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Tak czy siak, rząd wprowadził obowiązek zgłaszania wszystkich lotów dronami w aplikacji i wierzy, ze dzięki temu koronawirus nie czuje się już tak pewnie. Policja twierdzi, że ich obowiązek rejestrowania lotów dronem nie dotyczy. Ich zdaniem DroneRadar jest jedynie aplikacją cywilną, a oni biorą udział w większym systemie zarządzania przestrzenią powietrzną. Jest to nie tylko nielogiczne, bo system powstał, by pomagać wszystkim, latającym dronami i nierejestrowanie w nim części lotów sprawia, że system staje się mniej użyteczny. Jest to również bezpodstawne, bo system PansaUTM nie traktuje w żaden specjalny sposób lotów Policji.

Cała operacja łapania kierowców dronem została nagrana przez redaktora Interii. Film możecie zobaczyć na portalu Interia.pl pod tym linkiem:

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/ wiadomosci/news-nowa-bron-policji-dji-matrice-210-v2,nId,5000699

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr