tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja już zaczęła korzystać z dronów - powietrznych nadzorców nie zauważysz, ani przed nimi nie uciekniesz
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja już zaczęła korzystać z dronów - powietrznych nadzorców nie zauważysz, ani przed nimi nie uciekniesz

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.05, 07:39 Drukuj

Komendy wojewódzkie w całym kraju otrzymały nowe narzędzie do walki z piratami drogowymi - to profesjonalne drony, przed którymi żadne wykroczenie nie umknie uwadze funkcjonariuszy. Lubelscy policjanci pochwalili się pierwszymi efektami działań z nowym sprzętem.

Drony latały nad miejscowością Chojno Nowe Pierwsze, w powiecie chełmskim. Policjanci z drogówki współpracowali z operatorem drona, co zaowocowało ukaraniem jedenastu kierowców w ciągu dwóch godzin. W pewnym momencie policjanci trafili nawet na kumulację w postaci trzech samochodów, które wyprzedzały ciężarówkę przekraczając podwójną linię ciągłą. Jak informuje lubelska policja, kierowcy byli zaskoczeni faktem użycia policyjnego drona.

NAS Analytics TAG

Komenda Główna Policji kupiła łącznie 38 dronów za kwotę 5,5 mln złotych. Mają one służyć zarówno do łapania piratów drogowych, jak również do prowadzenia poszukiwań osób zaginionych. Choć urządzenia kupiono już w 2019 roku, to dopiero teraz wzbiły się one w powietrze, ponieważ wcześniej brakowało przeszkolonych operatorów, a same drony musiały zostać ubezpieczone. Kamery zainstalowane w dronach mogą odczytać numery rejestracyjne pojazdu z wysokości 100 metrów i odległości 400 metrów.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę