tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czeskie wyścigi uliczne w Horicach już w ten weekend. Będziemy tam! NAS Analytics TAG
2019 12 04 Mio rejestrator billboard
NAS Analytics TAG

Czeskie wyścigi uliczne w Horicach już w ten weekend. Będziemy tam!

Autor: Redakcja 2019.05.17, 14:48 Drukuj

"300 zakrętów Gustava Havla" w Horicach to jeden z najstarszych i najbardziej znanych wyścigów ulicznych w naszej części Europy. Najbliższa edycja startuje już jutro.

Wyścigi w Horicach odbywają się od 1936 roku. Od 1968 noszą imię Gustava Havla (nie mylić z późniejszym prezydentem Czech!), znanego zawodnika motocyklowego, który zginął rok wcześniej. Trasę wytyczono w formie pętli o długości nieco ponad 5 km. Jest ona wąska i bardzo wymagająca technicznie, składa się z 26 zakrętów, a różnica poziomów to aż 90 metrów. Zawodnicy ścigają się w kilku klasach, od 125 cm3 do superbike’ów i motocykli klasycznych.

NAS Analytics TAG

Co roku do malowniczo położonych Horic ściągają tłumy zawodników i kibiców z całej Europy, także z Polski. Miasto położone jest blisko naszej granicy, tuż za Kotliną Kłodzką. W tym roku wysłaliśmy tam naszego redakcyjnego kolegę, Jarka Czecha, który przywiezie komplet materiałów, które zaprezentujemy wam tuż po weekendzie. Kto żyw i ma czas - wpadajcie do naszych sąsiadów!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę