tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bembenik.com - strona zawodnika
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bembenik.com - strona zawodnika

Prywatna strona Mistrza Polski Juniorów - Mateusza Bembenika. Najświeższe informacje i ciekawe galerie.

Adres

WWW:

OPIS FIRMY

Imię: Mateusz
Nazwisko: Bembenik
Data urodzenia: 24.05.1988r.
Miejsce zamieszkania: Nowy Kościół
Wzrost: 173
Stan cywilny: wolny

Pierwsze zawody:
nieoficjalne:
I Rajd Bembeników rok 1997 – 2 miejsce za Marcinem Kurowskim;
oficjalne:
III Ogólnopolskie Zawody Enduro „Karolinka 2000” - 3 miejsce kl.Mlodzik

Krótka historia:
Mateusz Bembenik zaczął swoja przygodę z motocyklami w wieku 8 lat. Wywodzi się z rodziny, która ma bardzo duże i daleko sięgające motocyklowe tradycje. Jako pierwszy motocykl dostaje Yamahę PW 80. Już od początku odkręcał manetkę zdecydowanie za mocno, uprzykrzając spokojne życie sąsiadów. Dwa lata później Mateusz zalicza swoje pierwsze motocrossowe zawody. Od zawsze wiedział, co dobre, gdyż dosiadał KTMa 65ccm.

Mijają trzy lata przeplatane sukcesami i porażkami - przede wszystkim jednak trzy lata zbierania doświadczeń. Mateo ma 13 lat, jest w Strykowie. Pięknie wychodzi ze startu i wchodzi na 3 pozycję, przez trzy okrążenia zachwyca wszystkich swoją dojrzałą i wyjątkowo szybką jazdą - w tym momencie zdarza się jednak wypadek, który powoduje poważną kontuzję, a jej wyleczenie zajmuje mu dwa miesiące. Wraca jednak do normalnego terminarzu treningów i jeszcze w tym samym sezonie zdobywa II V-ce Mistrzostwo Polski w Motocrossie w klasie 80ccm.

Niestety pewien ważny okres z jego motoryzacyjnej przygody został wyrwany. Na początku sezonu 2003 Mateusz ma groźny wypadek na motocyklu, który wyeliminowuje go na prawie dwa lata. Jak sam mówi nie było łatwo wrócić do formy i przełamać się psychicznie. Jednak nie poddał się, walczył zawzięcie do końca z każdą swoją słabością by w 2005 roku siąść za stery Gas-Gasa i zdobyć srebro na Sześciodniówce.

Od tego momentu jego kariera nabiera rozpędu, a Mateusz jeździ coraz szybciej i lepiej. Na koniec sezonu zalicza 5 pozycję klasyfikacji generalnej w E1. W roku 2006 pojawia się klasa Junior. Klasa ta to motocykliści w wieku od 18 do 23 lat na motocyklu o dowolnej pojemności. Młody Bembenik zaczyna wgrywać.

Nadchodzi sezon 2006. Mateusz trafia do teamu KTM „Blachy Pruszyński” Racing Team Polska. Tylko podczas pierwszej rundy nie stał na podium. Cztery razy stał na najwyższym stopniu podium, pięć razy był drugi i tylko dwa razy trzeci. To niesamowity wynik jak na najmłodszego zawodnika w stawce.

Mateusz zdobywa tytuł Mistrza Polski Enduro w klasie Junior !

Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę