tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bartek Obłucki II Vice Mistrzem Świata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bartek Obłucki II Vice Mistrzem Świata

Autor: Beavis 2006.09.29, 12:24 Drukuj

Nasz rodak, Bartek Obłucki, po niesamowitej walce zdobywa trzecią lokatę w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Świata Enduro w klasie E1! To wielki sukces, na który mocno pracował. Wszystko rozegrało podczas VIII rundy MŚ w Francji.

Pierwszy dzień zmagań dla naszego zawodnika ułożył się wprost idealnie. Było mokro i znacznie ułatwiło to jazdę Bartkowi, który jak pamiętamy dosiada dwusuwowej Husqvarny WR 125 (CH Racing Husqvarna). Już podczas pierwszej próby Bartek zdobył przewagę nad największym rywalem - Simone Albergonim. Pod koniec dnia przewaga ta wynosiła ponad 14 sekund! To jeden z większych sukcesów Polaka w MŚ, zaraz po wygranej w USA.

Drugi dzień był równie owocny. Obłucki prowadził od samego rana i dopiero podczas jednej z ostatnich prób postanowił trochę odpuścić, by ukończyć rajd. Była to trafna decyzja, ponieważ gdyby stało się coś nieoczekiwanego, Bartek mógłby nie zdobyć jakże ważnych punktów. W ostatecznym rozrachunku nasz mistrz ukończył drugi dzień na świetnej drugiej pozycji, co dało mu tytuł II Vice Mistrza Świata!

"To był ciężki rajd, ale w sobotę nie popełniłem żadnych znaczących błędów i dzięki temu zwyciężyłem. Konfiguracja prób czasowych była korzystna dla mojej Husqvarny WR125. Pozostali zawodnicy mieli sporo kłopotów, a to odciążyło mnie psychicznie. Jednak Simone Albergoni jechał naprawdę szybko i toczyliśmy ciekawą bitwę przez cały dzień. W sumie byłem minimalnie szybszy na każdej próbie i wygrałem sobotę o jakieś 15 sekund."

"Drugiego dnia znów zanotowałem dobry występ, trasa pasowała pod mój motocykl. W błotnistych warunkach bez większego wysiłku wykręcałem niezłe czasy na próbach, podczas gdy rywale walczyli o utrzymanie się między taśmami. Nie licząc soboty w USA dopiero tutaj odczułem przewagę z jazdy na dwusuwie. Zajęcie pierwszego i drugiego miejsca to wspaniały sposób na zakończenie sezonu. Będę ciężko pracował przez zimę i zdecydowanie chcę walczyć o mistrzostwo w sezonie 2007."

Możemy tylko chylić czoła i liczyć na jeszcze większe sukcesy. W przyszłym sezonie Obłucki dostanie specjalnie dla niego przygotowywaną czterosuwową Husqvarnę TE 250 (klasa E1 to dwusuwy 125ccm i czterosuwy 250ccm), co ułatwi mu walkę o czołowe lokaty. Trzeba pamiętać, iż dwusuw z reguły odstaje osiągami od czterosuwu i sprawdza się jedynie w wyjątkowych okolicznościach. Z drugiej strony możemy tylko podziwiać naszego Bartka za to, że potrafił walczyć z teoretycznie silniejszymi od siebie rywalami. Pamiętajmy, że jego motocykl był najwyżej kwalifikowanym motocyklem o tej specyfikacji!

Bartku - gratulujemy!

Zapraszamy na oficjalną stronę: www.oblucki.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę